Yurt Dışında Çalışmak

Bir iş kurmak veya iş fikrinizi hayat geçirmek belirli oranlarda risk barındıran fikirlerdir. İş kurmak yerine uzmanı olduğunuz işi yurt içinde veya yurt dışında yapmak bazen daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar. Yurt dışında çalışmak Euro ve dolar bazında çalışacağınız anlamına geldiği için ülkemiz şartlarında TL bazında 6 katı veya 7 katı kazanç elde etmeniz anlamına gelecektir. Bu nedenle bir alanda eğitimli olan veya ustalık anlamında bir konuda uzman olan herkes yurt dışında çalışmak için fırsat aramaktadır. Yurt dışında çalışmak fikrinin artıları ve eksileri vardır. Artılar ve eksiler sizin için kazanacağınız miktarı belirleyen en temel etkenlerdir.

Yurt Dışında Çalışmak

Yurt dışında çalışmanın avantajları

1 ) Yurt dışında çalışarak döviz bazında kazanabilir, birikimlerinizi döviz bazında yapacağınız için ülkemize göre en az 6 kat daha fazla birikim yapmış olursunuz.

2 ) Almış olduğunuz eğitimin, ustası olduğunuz alanın birim kazancı yurt dışında ülkemize göre çok daha yüksektir. Bu durum mesleki tatmin sağlamasının yanında daha fazla kazanç elde etmenizi sağlar.

3 ) Yurt dışında çalıştığınız için kazancınız yurt dışına göre vergilendirilecek, harcamalarınız da bulunduğunuz şehre göre vergi içerecektir. Bu durum ülkemize kıyasla daha az harcayarak daha fazla ürün satın almanıza ve daha az vergi ödemeniz anlamına gelecektir.

Yurt dışında çalışmak dezavantajları

1 ) Yurt dışında çalışacağınız için ülkenizden uzak kalacak ve gurbet hasreti yaşayacaksınız. Bu durum sizi olumsuz etkileyecektir.

2 ) Yurt dışında çalışmak aynı zamanda tüm arkadaş, dost çevrenizden uzak kalacağınız ve yeni bir dünya kuracağınız anlamına gelecektir. Bu durum sizi psikolojik olarak olumsuz etkileyecektir.

3 ) Uzun süre yurt dışında çalıştığınızda yaşadığınız ülkenin kültürüne uyum sağlayacağınız için ülkenize bir yabancı olarak geri dönecek ve temelli dönüşlerde uyum sağlamakta zorluk çekeceksiniz.

Yurt dışında çalışmak size daha fazla kazanç elde edebileceğiniz, psikolojik, kültürel eve sosyal yaşam olarak zorluk çekeceğiniz bir iş fikridir. Yaşam ve para kazanma seçenekleri arasında para kazanmayı tercih edecekseniz yurt dışı iş fırsatlarını çok yakından takip etmeli ve sizin için uygun olan bir iş için yurt dışına gitme hazırlığı yapmalısınız.

Evde reçel yaparak para kazanmak isterseniz burayı tıklayınız.

Diğer iş fikirleri için burayı tıklayabilirsiniz.

Bu işe yorum yap