Yabancı Dilinizi Nakite Çevirin 2020

Öğrendiğiniz yabancı bir dil ile para kazanabileceğiniz ve yaparken eğlenebileceğiniz meslekler vardır. Tek bir yabancı dil bilmekten ziyade iki farklı dil biliyorsanız, işsiz kalmanız neredeyse mümkün değildir. Eğer büyük işlerde çalışmak ve iyi bir kariyer istiyorsanız bunun için uğraşmalı ve iyi bir özgeçmişe sahip olmalısınız. Yabancı dil her koşulda her iş kolunda size avantaj sağlar. Uluslar arası şirketlerde çalışmak gibi hedefiniz var ise kesinlikle yabancı diliniz olmak zorunda. Sitemizde bulunan bütün iş fikirlerini yabancı diliniz olması halinde fırsata çevirebilirsiniz.

Başlıklar

Oyun çevirisi yaparak para kazanın

Küçük yaşlarınızdan beri oyun oynayarak zaman mı geçiriyorsunuz? Eğer böyleyse oyunlarla alakalı olan bir işte çalışmaya ne dersiniz? SCS Software gibi birçok oyun firması, yayınladığı oyunlarda bulunan metinlerin çevirilerinin yapılmasını istemektedir. Böyle bir işe girerseniz yapmanız gereken tek şey oyunları oynarken karşınıza çıkan metinleri istenilen dile çevirmek olacaktır.

Marka Uzmanı

Apple gibi büyük olan çoğu şirket, marka uzmanlarını işe almaktadır. Marka uzmanlarının şirkette ne iş yaptıklarını bilmiyor musunuz? Kısaca açıklamamız gerekirse; marka uzmanları devam etmekte olan plan ve projeler hakkında bireylerin fikirlerini almaktadır. Dünya üzerinde bulunan pazarlarda nasıl bir biçimde satılacağı gibi şeyleri incelemektedir.

Uçuş Görevlisi

Yabancı Dilinizi Nakite Çevirin 2020

Eğer seyahat etmeyi seviyorsanız ve sadece seyahat ederek para kazanmak size mantıklı bir seçenek olarak geliyorsa bu iş size göre olabilir. Çalışacağınız havayolu şirketine göre değişiklik gösterebilen, genellikle sadece bir tane yabancı dil bilmek yeterli olabilir. Hangi havaalanından diğerine uçacağınız ise bildiğiniz dile göre değişiklik gösterebilir. Mesela; Türkiye’den Almanya’ya uçarken, Almanca bilen bir görevli tercih edilir.

Personel Alma Memuru

Memur yazdığıma bakmayın, firmalardaki en önemli işlerden biridir. Her gün gelişmekte olan iş dünyasında diğer şirketlerden geride kalmak istemeyen firmalar çalıştıkları ekibe yeni kişiler katmak isteyebilir. Bununla birlikte yurt dışında geçtiğimiz her vakit bir şube açabilirler. İşte personel alma memurunun yapacağı işlerden en önemlisi de budur. Yani o şubelere alınacak olan bireylerin kim olacağına karar vermektedir. Şube hangi ülkede açılacaksa memurun o dili bilmesi tercih edilir. Çünkü çalışacak kişilere mülakat yaparken o dil üzerinden konuşması ve en iyi kişileri seçmesi gerekmektedir.

Yazının bir özetini yapacak olursak; bir yabancı dil bilmeniz gelecekte önünüze birçok kapı açabilir. Bu kapıları görebilmek için bazı zamanlar sadece gözünü açmanız yeterlidir. Çünkü hayatınız ülkemizden ibaret değildir. Bir yabancı dil bilirseniz Türkiye dışında başka bir ülkede de çalışmanız mümkün olabilir. Eğer Türkiye’de olduğundan çok daha iyi koşullara sahip olan bir meslek bulursanız yurt dışına çıkmanız daha mantıklı olabilir. Bu kadar fazla seçenek varken neden bir yabancı dil öğrenmeyesiniz?

Bu işe yorum yap