Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma

Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma

Dünya genelinde sağlıklı yemek alanında verilen para her geçen gün büyük bir artış göstererek artmakta. Durum böyle olunca insanlar sağlıklı yemek içecek alanında faaliyetler göstererek bu alanda iş alanları istihdamları yaratmakta. Bizde bu yazımızda son zamanlarda oldukça popüler iş alanları arasında yer alan vitamin bar stantlarından bahsedeceğiz. Sizde düşük sermaye ile beraber, kar oranı yüksek bir iş alanı arıyorsanız Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma türünü seçebilirsiniz.

Kısaca vitamin bar stantlarının çalışma mantığından bahsedecek olursak, Sağlıklı meyve ve sebzelerin isteğe göre harmanlanıp karıştırılarak müşterilere sunulmasıdır. Bu içecekleri yapmak için sadece konu hakkında bilgi sahibi olan bir kişinin yer alması yeterli olacaktır.

Vitamin barları genel olarak küçük bir alana ortalama 4 ila 5 metrekare alan içine kurulmaktadır. Çeşitli avmler, işlek caddeler ve hatta belediye ve dükkan sahipleri ile anlaştığınız takdirde bazı dükkan önlerine de konulabilmesi mümkün bir olaydır.

İzin alma ya da stant açmak için çok fazla bir prosedüre gerek duyulmamaktadır. Sadece bir şahıs firması kurarak, dilerseniz de işçi çalıştırdığınızda sigorta yaptırarak rahat bir şekilde vitamin bar stantlarını işletme hakkına sahipsiniz. Belediyeden de çeşitli ruhsat ve belgelerinizi tamamladığınızda, yasal olarak önünüzde herhangi bir prosedür çıkmaz. Bu işlemler ile alakalı olarak kafanızda maliyet planını fa bir muhasebeci yardımı ile çözebilmeniz mümkün. Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma!

Eğer vitamin bar standı açmak için herhangi bir bayi ile anlaşmayıp, sadece kendiniz bir şekilde işletme kurmayı düşünüyorsanız, aşağıdaki adımlar takip edebilirsiniz.

İlk olarak stand ve dükkan açılması, mekanı için belediye tarafından resmi izinlerinizi almanız gerekiyor. Bu resmi işlemler ortalama 2 gün içinde tamamlanıp izinler verilmekte.

Daha sonrasında bir stant kurma düşünceniz bulunuyorsa, stant kurma amaçlı olarak bir firma ile anlaşabilirsiniz. Ancak bazı küçük bölgelerde stant için  kurulumlar yapılmamasından ötürü, büyükşehirlerden herhangi birisi içinde görüşebilirsiniz. Ortalama bir stant maliyetine gelecek olduğumuzda 4 ila 5 bin Tl olduğunu söyleyebiliriz.

Eğer stant değil de bir dükkan vasıtası ile Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma işletmesi kuracaksanız, bunun için herhangi bir stant yaptırmanıza gerek olmamakta. Çeşitli tezgahlar, meyve sıkacakları, toptan meyve ve sebzeler, nar sıkacağı, karton bardaklar, buzdolabı, bıçak ve çeşitli mutfak gereçleri almanız gerekiyor. Dükkanda oturma grupları ile beraber toplamda 12 bin TL kadar bir masraf harcayabilirsiniz diyebiliriz.

Bu tüm saydığımız malzemeler ve araç gereçler ile beraber rahatlıkla satışa başlayabilirsiniz. Söylediğimiz fiyat ortalama olmasından ötürü alacağınız yerlere göre artış ya da azalış gösterebileceğinin altını çizelim. Yine de vitamin bar dükkanı kuracağınız zaman çok yüksek fiyatlı araç gereçler almanıza gerek yoktur. Ortalama ve gerçek anlamda işinizi görebilecek bir şekilde şeyler aldığınız takdirde size yarayacak ve uzun ömürlü olarak kullanmanıza da olanak sağlayacaktır.

Eğer bir dükkan değil de stant tarzında Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma konsepti ayarlamak istiyorsanız bu da bir dükkan masrafı kadar ortalama olarak 10 bin TL kadar size bir masraf yaratabilir. Dükkanlar ise kiraları ile beraber 15-20 bin Tl masrafa ihtiyaç duyar.

Size vereceğimiz tavsiye, herhangi bir yer ya da belediye ile anlaşabildiğiniz takdirde bir stant kurmanız çok daha mantıklı ve daha çok kar getirecek cinsten olabilir. Asıl nedeni ise önemli olanın dükkan tarzında olması değil, gerçek anlamda cadde kenarında işlek bir alanda olması size çok daha fazla kazanç getirerek, dükkana ödeyeceğiniz vergi ve kiradan da çok daha az ödemeniz ile daha çok kar getirmesindendir.

Vitamin bar açıldığında meyve ve sebzelerin taze ve günlük bir şekilde gelmesine, gerçekten lezzetli ve tatlı olmasına özen göstermeyi de es geçmemelisiniz. Aksi takdirde insanlar bir defa denedikten sonra beğenmezse geri dönüşü olmayabilir ancak gerçekten lezzetli tatlar sunabilirseniz markanız dilden dile yayılabilir

Sizde bir Vitamin Bar Standı Kurarak Para Kazanma işlemleri yapabilirsiniz.

Solucan gübresi üreterek para kazanmak için burayı tıklayınız.

İşkur açık iş ilanları için burayı tıklayınız.

Bu işe yorum yap