Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para kazanın

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para kazanın

İnternetin çok yaygın olarak kullanılmaya başlanması ve sosyal medya mecralarının çok fazla kullanılması sosyal medya fenomenliği gibi kavramları hayatımıza sokmuştur. Sosyal medya mecralarında çok takipçisi olan, çok fazla like alan ve paylaşımları ile insanları peşinden sürükleyen kişilere sosyal medya fenomeni  deniyor. Sosyal medya fenomeni olarak ek gelir elde edebilir, insanlara faydalı paylaşımlar yaparak farkınızı ortaya koyabilirsiniz. Youtube, facebook, twitter, instagram, telegram, gibi sosyal medya mecralarında fenomen olarak şu yöntemler ile para kazanabilirsiniz.

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para kazanın

Sosyal Medya Fenomeni Olarak Para Kazanma Yöntemleri

1 ) Tıklanma sayısı üzerinden para kazanabilirsiniz: Youtube gibi mecralarda yapmış olduğunuz video paylaşımlarının izlenme oranı, görüntülenme sayısı ile orantılı olarak youtube tarafından yapılan ödemeler alabilirsiniz. Tıklanma sayısına göre çok yüksek rakamlar kazanabilirsiniz.

2 ) Viral reklam alarak para kazanabilirsiniz: Sosyal medya hesaplarınız üzerinden viral reklam yaparak para kazanabilirsiniz. Viral reklam; paylaşımlarda gizli olarak yer verilen reklam türü olup sosyal medya fenomenleri tarafından çok sık tercih edilen bir yöntemdir. Viral reklamları sosyal medya hesaplarınızda kullanarak yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Reklam içeren paylaşımlarınızın tıklanma ve izlenme sayısına göre veya paylaşım başına ücret belirleyerek para kazanabilirsiniz.

3 ) Doğrudan reklam yaparak para kazanabilirsiniz: Sosyal medya fenomenliği ile para kazanma yöntemleri arasında getirisi en yüksek olan yöntem doğrudan reklam yöntemidir. Ürün reklamını yaparak takipçi sayınıza, paylaşım sayınıza ve görüntülenme sayısına göre reklam ücreti belirleyebilirsiniz.

4 ) Yorum reklamcılığı; Sosyal medya fenomeni olarak yaptığınız paylaşımlara yapılan yorumların içine reklam ekleyerek para kazanabilirsiniz. Farklı hesaplardan paylaşımlarınıza yapılacak reklam içerikli yorumlar ile gelir elde edebiliyorsunuz. Bu yöntem ile diğer yöntemlere göre daha düşük miktarda gelir elde edebiliyorsunuz.

Fenomen Olarak ne kadar kazanabilirim ?

Günümüzde çok popüler bir meslek haline gelen ve zevkli bir iş olan sosyal medya fenomenliği ile çok yüksek gelirler elde edebilirsiniz. Yasalara göre yıllık 28500 TL den daha fazla gelir elde ettiğinizde vergi vermek zorundasınız. Bu nedenle yapacağınız paylaşımlar için bir şirket kurmanız ve vergi ödemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Dünya genelinde ortalığı kasıp kavuran sosyal medya fenomenliği ile gelir elde etmek mümkündür.

Evet dostlar arkadaşımız yeni bir iş kolu olan sosyal medya fenomenliği ile ilgili güzel bir yazı hazırlamışbilgiler vermiş. Çevreme baktığımda bu işin kimileri tarafından kabullenildiğini görmekle beraber çok büyük bir kesim tarafından karşı çıkıldığını anladım. Sanırım insanlar bu yöntem ile para kazanma olayını “kolay yoldan para kazanmak” olarak görüyor. Aslına bakılırsa insanların bu yöntemle uçuk paralar kazandığını görünce bu duruma katılmamak mümkün değil. Aslında sitemizin amacı sizleri bu konuda teşvik etmek ve yol göstermektir. Lütfen yazılarımızdan ilham alınız.

Online özel ders vererek para kazanmak

İşkur açık iş ilanları

Bu işe yorum yap