Sermayesiz İş Kurmak

Başlıklar

Sermayesiz İş Kurmak

Bir iş fikrine sahip olup sermayeniz olmadığında iş fikrinizi hayata geçiremezsiniz. Sermayesiz iş kurabilmek için yapmanız gereken iş fikrinizle destek ve teşvik alabileceğini kurum ve kuruluşlara başvuru yapmaktır. Geçerli bir iş planına sahip olursanız sermayesiz iş kurmak için yatırımcı bulabilirsiniz. Tübitak, Kosgeb, İşkur, Türkiye Yatırımcılar Birliği, Yatırım Melekleri gibi size destek verebilecek kişi, kurum ve kurulular ile iletişime geçerek sermayesiz iş kurabilirsiniz.

Sermayesiz İş Kurmak

Yatırım Alabileceğiniz Kurumlar ve Kişiler

1 ) Kosgeb; Küçük ve orta ölçekli sanayi geliştirme başkanlığı tarafından uygulanabilir iş fikirleri olan kişilere karşılıksız hibe ve sıfır faizli krediler verilmektedir. Kosgeb’e başvuru yapabilmek için hangi alanda başvuru yapacağınızı bilmeniz gerekiyor. Hibe ve yatırım destekleri için kusursuz bir iş planı hazırlamalı, giriş yapacağınız pazarı analiz etmeli, ihtiyaçlarınızı net bir şekilde belirteceğiniz bir iş planı ile başvurunuzu tamamlamalısınız. Başvurunuz onaylandıktan sonra iş fikrinizi hayata geçirebilmek içi size yer tahsis edilecek, fatura desteği, ekipman ve cihaz desteği sağlanacak ve 40 bin liraya kadar hibe, 100 bin liraya kadar sıfır faizli kredi alabilirsiniz. Bu sayede sermayesiz iş kurmak fikriniz hayata geçecektir.

2 ) Tübitak 1512 projesi: Tübitak 1512 projesi iş fikri olup da sermayesi olmayanlar için özel olarak geliştirilmiş bir programdır. İş fikrinizin yazılı halini sunduğunuz ve ihtiyaçlarınızın maddi karşılığını gösteren yazılı bir doküman sunduğunuz bir komisyona iş fikrinizi ve gelecekteki pazar payınızı anlatıyorsunuz. Komisyonu ikna ettiğiniz takdirde  size 100 bin liraya kadar hibe veriliyor. Yer ve çalışan desteği de alabileceğiniz Tübitak 1512 projesi ile sermayesiz iş kurmak fikrinizi hayata geçirebilirsiniz.

3 ) Yatırım melekleri; İş adamlarının oluşturduğu yatırım melekleri projesinde farklı sektörlere yatırım yapmak isteyen ve bol miktarda sermayesi bulunan insanları kendi fikrinize yatırım yapmaya ikna etmeniz gerekiyor. İş fikrinizin gerçekleştirilebilitesi, Pazar payı tahmini, gereken sermayeyi karşılayabileceği başa baş noktası tarihi gibi faktörleri anlatarak yatırım yapmaya ikna edeceğiniz yatırım melekleri ile sermayesiz iş kurabilirsiniz. Bütün bunları yapabilmek, yatırım meleklerini ikna etmek ve sermaye alabilmek için gerçekçi ve uygulanabilir bir iş fikriniz olmalıdır.

Oto ekspertiz işi ile para kazanın

İşkur açık iş ilanları

1 Yorum

Bu işe yorum yap