Migros’a nasıl iş başvurusu yapabilirim ? Migros Çalışma Şartları

Migros’a nasıl iş başvurusu yapabilirim?

Migros is başvurusu yapabilmek için öncelikle Migros’un kendi Web sayfanızı ziyaret edebilir ve iş başvuruları bölümünden istediğiniz bölüm için başvuruda bulunabilirsiniz. Migros da is bölümü üç kategoriye ayrılmaktadır. Birincisi idari bilimler bölümüdür. Bu bölümde mağazanın idari bölümlerinde yani muhasebe pazarla satış vs. kısmında çalışan ve organizasyonu sağlayan çalışanlardır. İkincisi mağaza personeli bölümüdür. Bu bölümde mağazanın içerisin ürün organizasyonunu sağlayan mağazacılığın ana bölümünü  sağlayan saha kismidir. Genel olarak kasiyer, reyon bolumu, şarküteri, kasap, manav ve daha bir çok bölümde çalışan ve personel vardır. Üçüncüsü mağaza yöneticisi bölümüdür. Bu bölümde ise mağaza personelini denetleyen yapılan işin sağlamlığına ve doğruluğunu gözlemlenen, organizasyonunu sağlayan genel yetkililerdir. Sizde Migros’a  nasıl başvuru yapabilirim diye düşünüyorsanız okumaya devam ediniz.

Migros’a başvuru yapmanın bir den fazla farklı yolu vardır. Migros’a iş başvurusu yapabilmek için öncelikle Migros’un  kendi Web sitesindeki iş başvuru formunu doldurarak başvurabilirsiniz. Migros’a iş başvurusu yapmanın diğer bir yolunda kariyer.net adlı iş arama platformunda Migros iş ilanlarını takip ederek sieze uygun iş ilanlarına başvuruda bulunabilirsiniz. Migros’a online olarak iş başvurusu yapmak istemiyorsanız Migros genel merkezine giderek yüz yüze görüşüp iş başvuru formu doldurabilirsiniz. Tabi pandemiden dolayı Migros iş başvurularını şuanda online görüntülü görüşerek sürdürmektedir.

Migros'a nasıl iş başvurusu yapabilirim ? Migros Çalışma Şartları

Migros Çalışma Şartları

Migros Çalışma Şartları

Migros Çalışma Şartları çalıştığınız bölümlere göre farklılık  göstermektedir. Her mağazada olduğu gibi Migros da en bilindik çalışma şartı vardiyalı olarak çalışmaktır.  Migros çalışanları 2 vardiya şeklinde çalışmaktadırlar. Migros Çalışma şartlarından bir diğerinde 8,5 saat çalışmaktır ve haftada bir gün izin hakkına sahip olmaktır. Ayrıca Migros çalışanlarının sigortasını eksiksiz yatırmakta ve özel, resmi günlerde çift mesai ücreti vermektedir. Migros Çalışma şartlarından biride Migros çalışanlarının yol ücreti karşılamakta ve Migros ürünlerinde %5 e kadar indirim uygulamaktadır. Migros da çalışan her bir personelin tüm sosyal hakları saklıdır. Migros ayrıca kurumsal bir firmadır ve belirli bir sürede çalışan personellerini yükseltmek ve uluşmak istedikleri kariyere ulaşmaları için fırsat vermektedir.

 

Bu işe yorum yap