Kahveci bayiliği işi nasıl alınır ? Kahve işi kurmak için gerekenler nelerdir ?

Kahveci Bayiliği İşi

Kahveci bayiliği işi nasıl alınır? Dünyada en çok tüketilen içecekler arasında ilk sıralarda yer alan kahve, birçok kişi için günümüzün olmazsa olmazları arasında yer aldığını söyleyebiliriz. Sabahları uyandığımızda kendimize gelmemiz için, çalışma saatlerinden sonra yorgunluk atmak için ya da arkadaşlarımız ile buluştuğumuzda hoş bir sohbet amaçlı olarak kahve tüketebiliriz.

Amerika sınırları içerisinde baktığımız zaman kahve sektörü, toplamda 782 milyar dolarlık yıllık bir ekonomiye ev sahipliği yaparak oldukça büyük bir ticaretin dönmüş olduğunu söyleyebiliriz. Bu rakamın da dünya üzerinde oldukça büyük bir ekonomik güce sahip olduğunu var saydığımızda, kahve sektöründe de çok büyük paralar dönmekte olduğunu söyleyebiliriz. Taze ve ekonomik kahveler ile beraber sizde kahveci bayiliği işi girebilir ve adınıza bir marka oluşturarak büyük bir isim sahibi olabilirsiniz.

Bizde sizler için dünyada önce gelen önemli kahveci bayiliği işi sunan firmaları listeleyeceğiz ve bunlar hakkında bazı özellikleri dile getireceğiz. Bu rakamlar 2016 senesinde yer alan ekonomik rakamlar olmasından ötürü güncel olarak rakamlarda değişiklik olabilir.

1- Starbucks Bayiliği

Kahve denildiği zaman akla hepimizin bildiği üzere Starbucks geliyor. Dünya geneli içerisinde binlerce firma ve 238 bin çalışanı ile beraber 2016 senesi içerisinde toplamda 21 milyar doları aşan bir ciro ile dünyadaki en başarılı kahve zinciri olmayı başarmış önemli bir marka olduğunu söyleyebiliriz.

2- Costa Coffee Bayiliği

Amerika’da domine olmuş ve kahve sektörü içindeki bir İngiliz markası olan Costa Coffee, dünyadaki oldukça hızlı büyüyen markalardan biri haline gelmeyi başardı. Yaklaşık oranlara baktığımız zaman 3 bin farklı yerde hizmetlerini sunan bu marka, 2009 senesinde ülkemizde de hizmetlerini başarılı bir şekilde sürdürmeye devam etmekteydi. Ancak ekonom, anlamında bekleneni alamadığından 2016 senesinde ülkemiz içindeki tüm faaliyetlerine son verdi. 2016 senesi verilerine göre Costa Coffee, 4 milyar dolar civarlarındaki cirosu ile dünyada önde gelen kahve firmalarından olmayı hedefliyor.

3- Tim Hortons Bayiliği

1964 senesinde bir efsane olan hokey oyuncusu olan Tim Horton tarafından kurulmuş olan bu marka, iş özellikleri arasında kahve ve donut ikilisi ile beraber yönetmekte. Dünya içerisinde baktığımızda dünyada üçüncü kahveci bayiliği işi olarak yer alması ile listemize girmeyi başarıyor.
Her daim taze kahveyi bizlere sunan ve Kanada ülkesindeki en büyük markalardan birisi olan  Tim Hortons, dünyadaki 4 bin farklı lokasyonda hizmetlerini sunmakta. Kuzey Amerika haricinde bazı körfez ülkelerinde de hizmet veren  marka, yıllık olarak 3 milyar dolar civarında gelir elde etmeyi başarıyor. Ülkemiz sınırları içerisinde herhangi bir mağazası bulunmadığını belirtelim.

4-McCafé Bayiliği

McCafé adı ile sizlere çok bir şey anlam ifade etmediyse, McDonalds adı ile dünyanın en büyük restoran zincirinin bir kahve firması olduğunu söyleyebiliriz. Dünya genelinde de faaliyetlerini sürdüren McCafé, ülkemiz içerisinde de birçok alanda hizmet sunmakta.
Kahve kalitesi olarak üst düzey olduğunu belirtmeye gerek duymadan, listenin oldukça sağlam olduğunu söyleyebiliriz. Markamız 2016 senesinde 1 milyar dolar geliri geçmiş ve bunu arttırarak hedeflerine aynı hızla devam etmektedir.

5-Gloria Jean’s

1979 senesinde Amerika’da kurulmuş olan bu marka, 1990 senesinin sonlarına doğru global bir firma haline gelmeyi başarmış ve ülkemiz içerisinde de faaliyetlerine hız kesmeden devam etmeyi başarmıştır. Gloria Jean’s adındaki markanın sadece Avustralya sınırları içerisinde 400’den fazla mağazasının bulunduğunu belirtelim.

Kahveci bayiliği işi! Yaklaşık olarak 40 ülke içerisinde binden daha fazla mağaza ile beraber kahve sever birçok kişiye hizmet vermiş olan bu marka, listemizde büyük kahve firmaları arasında yer almakta. Ülkemiz içerisinde de birçok mağazası ile hizmet vermektedir.

Çiğköfte Bayiliği hakkında detaylı bilgiyi buradan alabilirsiniz.

İşkur açık iş ilanları için buraya tıklayınız.

 

Bu işe yorum yap