Kadın Girişimciler

Girişimcilik, günümüzde bütün sektörlerde ön planda olan bir iş fikri olarak kabul edilir. Girişimci olan kişiler bulundukları sektörde kariyer basamaklarını hızlı bir şekilde tırmanırlar. Yatırım almak ve iş fikrinizi gerçekleştirebilmek için iyi bir girişimci olmanız gereklidir. Birçok alanda geri planda yer alan kadınlara özel olarak hazırlanan teşvik paketleri kadın girişimciler için ayrıcalıklar barındırmaktadır. Kadın girişimcilere özel teşvik planları kapsamında ekonomik değeri olan her fikir uygulanabilir krediler ve hibeler almaktadır. Kadın girişimciler için teşvik veren, yatırım desteği vererek iş hayatında yer edinmelerini sağlayan Kosgeb, Tübitak, İşkur, ilgili bakanlıklar, Yatırım fonları çok sayıda destek paketini kadınlara sunuyor.

Kadın Girişimciler

Kadın Girişimcilere Özel Teşvikler

1 ) Hibeler; İlgili kurumlar tarafından kadın girişimcilere iş fikirlerini hayata geçirmeleri için 30 TL ye kadar hibe verilmektedir. Hibe ile birlikte kadınların iş hayatında daha fazla yer edinebilmelerini sağlamak adına kira desteği, sigorta desteği, çalışan desteği, makine ve ekipman desteği verilmektedir.

2 ) Mikro krediler: Kadın girişimciler için özel olarak yasalaştırılan mikro krediler evlerinde iş yapmak isteyen ev hanımlarına özel olarak verilen kredi türleridir. Yapacağınız iş türüne göre 5 bin ile 20 bin arasında sıfır faizli mikro kredi kullanabilen kadınlar evlerinde veya İşkur tarafından verilen küçük atölyelerde iş fikirlerini hayata geçiriyorlar.

3 ) Düşük faizli krediler: Girişimcilere sunulan düşük faizli krediler kadınlar özel olarak faizsiz kredilere çevrilebiliyor. Kosgeb tarafından verilen ve kadınlara özel olan faizsiz krediler ile iş fikrinizi hayata geçirebilir ve iş hayatında yer edinebilirsiniz.

Doğru İş Planları

Kadın Girişimciler

Kadın girişimciler olarak yatırım ve teşvik destekleri veren kurumlardan destek alabilmek için yapmanız gereken doğru bir iş planı hazırlamak ve ilgili kuruma başvurmaktır. İlgili kuruma başvurduğunuzda bu işi profesyonel olarak yapmak istediğinizi kanıtlamanız gereklidir. Teşvik ve yatırım desteği veren kuruma ve sizi dinleyen komisyona kendinizi iyi bir şekilde ifade etmek için iş planınızın kusursuz olmasını sağlamanız gereklidir. Doğru bir şekilde ve gerçek bilgileri içeren bir iş planı ile kadın girişimciler için sunulan tüm desteklerden ve teşviklerden yararlanabilirsiniz.

Aynı zamanda KOSGEB’in her yıl sunduğu programlarda kadınlar için özel teşviklere yer verilmektedir. KOSGEB sayfasını düzenli olarak takip ederek bu fırsatlardan haberdar olabilirsiniz. Aynı zamanda sitemizde güncel olarak iş fikirleri ve kadın teşviklerine yer verilmektedir. 1iskur sitesini sık kullanılanlara ekleyerek en son gelişmeleri takip edebilirsiniz. Aşağıda özellikle kadınlar için birkaç haber bırakıyorum. Dileyen kullanıcılar bu haberlere göz gezdirebilirler.

Kozmetik Kişisel Bakım Alanında Para Kazandıracak İş Fikirleri 2020

İşte Anne Projesi

Evde reçel yapıp kışlık sebze kurutarak para kazanma

Kadınlar için iş teşvikleri

 

Bu işe yorum yap