İŞKUR İşte Anne Projesi Başvuru Şartları! Annelere 7200 TL Destek!

Anneler için beklenen fırsat İŞKUR’un İşte Anne Projesi ile geldi!  İşte Anne projesinin detayları yazımızda! Sizde İşte Anne Projesine başvurarak 7200TL destek alabilirsiniz.

Dünyanın Coronavirüs ile uğraştığı şu günlerde herkesin ekonomisi kötü etkilenmiş durumda. Büyük şirketler, lokantalar, esnaf, herkes kepenk indirecek duruma geldi. Sadece işletmeler değil günlerdir maaş alamayan aileler perişan durumda. İşte Anne Projesi tam 3 ay boyunca annelere 7200 tl destek verecek.

İşte Anne Projesi Başvuru Şartları

Sizlerde İŞKUR’un bu projesine katılabilirsiniz. Peki proje nasıl işliyor? Projenin başvuru koşulları nelerdir? Projenin temel şartına bakacak olursak 0-15 yaş arası bir çocuğunuz olması yeterli. İŞKUR bu proje için mesleki eğitim kursları açacak ve annelerden bu kurslara katılması beklenecek. Sizler bu kurslara devam edip bir yandan eğitim alırken İŞKUR size ödeme yapacak. Ödeme miktarı şuanda günlük 95 TL olarak belirlendi. Bu gider zaruri gider olarak anılıyor. Aynı zamanda işkur mesleki eğitim kurslarına katılıp sanayi alanında istihdama talip iseniz aylık 400tl ek ödeme verilmesi gündemde.

İŞKUR İşte Anne Projesi Başvuru Şartları! Annelere 7200 TL Destek!

İŞKUR İşte Anne Projesi Nasıl Başvurulur

Yukarıda bahsettiğimiz gibi 15 yaşından küçük çocuğunuz var ise projeden gerekli parayı almak için öncelikle mesleki eğitim kurslarına başlamanız ve devam etmeniz gerekmektedir. İŞKUR sitesinde başvuracak olanlarının hesabı olması gerekiyor. Nasıl üye olurum sorusuna bu linki tıklayarak ulaşabilirsiniz. Kullanıcı  adınız veya e-devletle giriş yaptıktan sonra bu mesleki kursları şehrinizi seçerek görebilirsiniz.

işte anne projesi başvuru

Yukarıdaki görselde İŞKUR’un sayfasından nasıl mesleki kurs arandığını gösterdik. Hesabınıza giriş yaptıktan sonra sol üstteki ARA butonuna basmanız gerekiyor.

Bu sayfaya direkt gidip kursları görüntülemek için BURAYI TIKLAYIN  

Detaylı bilgi için bulunduğınız ildeki işkur şubesine gidip İşte Anne Projesi şartlarını öğrenebilirsiniz.

Arama sorguları: işte anne projesi başvuru şartları, annelere 7200 tl destek

Bu işe yorum yap