İşportacılık Yaparak Para Kazanmak

Geçmişten günümüze kadar en kolay iş fikirlerinden biri olan işportacılık birçok açıdan avantajlı iş fikirlerinden biridir. İşportacılık yaparak para kazanmak için tercih edebileceğiniz çok sayıda sektör var. Bu sektörlerden birini tercih ederek işportacılık yaparak para kazanabilirsiniz. İşportacılığın size sağladığı avantajlar ve dezavantajlar vardır. İşportacılık yapmadan önce bu konulara çok dikkat etmelisiniz.

İşportacılık Yaparak Para Kazanmak

İşportacılık Yaparak Para Kazanmak Avantajları

1 ) İşportacılık yaparken bir iş yeri kirası ödemeyeceğiniz için ekonomik açıdan avantajlı olursunuz. Kira bir iş yeri için en büyük gider olduğundan işportacılık yaptığınızda böyle bir gider kaleminiz olmayacaktır.

2 ) İşportacılık yaparken iş yeriniz olmayacağı gibi iş yeri ruhsatınızda olmayacaktır. Bu durumda vergi vermek konusunda sıkıntı yaşamazsınız. İşportacılığın en avantajlı yönü vergi vermek zorunda olmamanızdır.

3 ) İşportacılık için bir iş yerine ihtiyacınız olmayacağı için kalabalık olan her yerde ticaret yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Müşterinin ayağınıza gelmesini beklemek yerine müşterinin ayağına giderek satış yapmak her açıdan size avantaj sağlayacaktır.

4 ) Tüm sektörler için işportacılık fikrini uygulayabilirsiniz. Trend olan sektörlere ait ürünleri satabileceğiniz bir iş fikri olan işportacılık ile daha fazla kar elde edebilirsiniz.

İşportacılığın Dezavantajları

1 ) Vergi vermediğiniz için sürekli olarak zabıtaların tehdidi ve riski altında olacaksınız. Bu durum sürekli dikkatli olmanız anlamına gelecektir.

2 ) Bir iş yerine sahip olmadığınız için kötü hava şartlarında saklanacak yer aramak durumunda kalabilirsiniz. Kötü hava koşullarında tezgâh açabilecek yer bulamadığınızda ise hava şartları iyileşene kadar iş yapamazsınız.

3 ) Mağazalar ve satış dükkanları arasında işportacılık yaparak para kazanmak için çalışacağınız sektörü çok dikkatli bir şekilde seçmelisiniz. Çalışacağınız sektörü doğru seçmediğinizde ise batışınız kaçınılmaz olacaktır.

Artısı ve eksisi olan işportacılık fikri ile para kazanmanız oldukça kolay gibi görünebilir. Farklı ve kazanç getirecek bir iş fikri olarak kabul edilen işportacılık için enerjinizi yüksek olması, algılarınızın açık olması çok önemlidir. Her zaman trend olan ürünlerin satışını yapabileceğiniz bir iş fikri için vergi, kira, çalışanların sigortası gibi giderler olmayacağından kar marjınız da yüksek olacaktır.

Ütücülük yaparak para kazanmak yazımızı buraya tıklayaran okuyabilirsiniz.

İşkur açık iş ilanları için burayı tıklayınız.

Bu işe yorum yap