İŞKUR Sağlık Bakanlığı İşçi ve Personel Alımı Başvurusu

İŞKUR Sağlık Bakanlığı İşçi ve Personel Alımı Başvurusu! Merhabalar bildiğiniz üzere coronavirüs salgını dünyayı ve de ülkemizi sarmış durumda. Mevcut hal böyle olunca restoranlar kafeler hepsi kapatıldı ve insanlar evlerine çekildi. Aslında bizim sitemiz bu durumu fırsata çevirecek iş imkanları sunuyor fikirler veriyor.

Yalnız daha önemli bir husus var. Coronavirüs salgınıyla beraber bütün gelişmiş ülkeler ekonomik destek paketleri açıkladı. Bu bağlamda en büyük iş bildiğiniz üzere sağlık personellerine düşüyor. Lafı geçmişken ülkemizin geçtiği bu zorlu süreçte başta hekimlerimiz olmak üzere bütün sağlık personellerine teşekkür ediyoruz.

Sağlık Bakanlığı Sağlık Personeli Alımı

Önlem paketlerinden bir taneside ÖSYM üzerinden başvuruları alınacak olan Sağlık Bakanlığı 18 bin personel alım ilanı oluyor. 18 bin alımın içinde her meslek alanından kişiler mevcut. Bu kişilerden 11bin hemşire 1600 ebe kalan 5500 kişi ise anestezi odyometrist sağlık teknikeri gibi alanlar. İşe gireceklere şimdiden ahyırlı olsun diyoruz. Sağlık personelinin alımı KPSS puanına göre gerçekleşecek. Resmi gazetede yayınlanan karar için adaylar ösym’nin websitesini takip etmeli zira ksııtlı bir süre kaldı 26 Mart – 1 Nisan arası tercih dönemi olarak göze çarpıyor.

 

Sağlık Bakanlığı Sürekli İşçi Alımı 26 Mart

İŞKUR Sağlık Bakanlığı İşçi ve Personel Alımı Başvurusu! Coronavirüs salgını çıkmasıyla beraber takviye yapılacak diğer bir alan ise hastanelerde çalışacak sürekli işçiler.  Alınacak işçi sayısı 14 bin sürekli işçi olarak belirlendi. Edinelen bilgilere göre bu kişilerin 11 bini temizlik görevlisi, 2bini silahsız güvenlik görevlisi olarak belirlendi. Başvurular İŞKUR üzerinden yapılacak.

 

İŞKUR Sağlık Bakanlığı İşçi ve Personel Alımı Nasıl Başvururum ?

Öncelikle sadece bulunduğunuz ildeki kadrolara başvurabileceğinizi belirtmek isterim. Yapacağınız ilk işlem İŞKUR’a kayıt olmak olacak. Google aramalarında “işkur e şube” yazarak ilk çıkan işkur sayfasına girin. Sayfanın sol tarafında “üye ol” kısmını göreceksiniz buradan üyelik yapıyorsunuz.

İŞKUR Sağlık Bakanlığı İşçi ve Personel Alımı Başvurusu

Daha sonrasında il ilçe ve kurum olarak sağlık bakanlığı seçerek yanınızdaki kimlik bilgilerinizle beraber başvurunuzu yapabilirsiniz.

Dilerseniz Ankara paketleme işi yazımızı okuyabilirsiniz.

 

1 Yorum

  1. derya mandal

Bu işe yorum yap