İŞKUR Memur Alımı 2021

İŞKUR memur alımı 2021 için duyuru yayınlandı. Orman Bakanlığı’na yeni personel alımı hakkında yapılan duyuruda 826 yeni personel alınacağı belirtilmiştir. Bu yazıda İŞKUR Orman Bakanlığı memur alımı şartları açıklanmıştır.

İŞKUR Orman Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR Orman Bakanlığı Memur Alımı Başvuru Nasıl Yapılır?

İŞKUR memur alımı 2021’e ilişkin olarak başvurular İŞKUR internet sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Başvuruyu gerçekleştirebilmek için T.C. kimlik numarası ve şifreleri aracılığıyla İŞKUR platformuna giriş yapılmalı ve ardından ilgili adres üzerinden kişisel başvuru adımları takip edilerek başvuru yapılmalıdır. Ayrıca, isteyen adaylar Alo 170 hattını arayarak da kişisel başvuru yapabilmektedir. Son başvuru tarihinin tatil dönemine denk gelmesi durumunda ise ilgili tarihi takip eden ilk iş günü başvurular sonlanmaktadır.

İŞKUR memur alımı 2021 başvurusu yapmak isteyen adaylar, İŞKUR sitesi üzerinde yayınlanan ilandaki iş yerleri arasından, kendisine uygun olanı seçerek, sadece bu iş dalı ve meslek için başvuru yapabilmektedir.

Personel alımı yapılacak olan iş türlerinde, başvuru yapan adaylar arasında sınav uygulanmadan, noter aracılığıyla kura gerçekleştirilip, kura sonucuna göre işe alınma hakkı kazanan kişiler bakanlık bünyesinde istihdam edilecektir. Öncelikli adaylar dahil edilerek, ilan edilen uygun kadro sayısı kadar birinci ve ikincil kazananların kura yöntemiyle belirleneceği açıklanmıştır.

İŞKUR Memur Alımı 2021 Kura Çekimi Tarihi ve Kura Sonuçları

Noter huzurunda gerçekleşecek olan kura çekimi 16/01/2021 tarihinde saat 10:00 itibarıyla yapılacaktır. Kura çekimi, Orman Bakanlığı’na bağlı Atatürk Konferans salonunda yapılacaktır. Kazanan adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı’nın resmi sitesi üzerinden duyurulacaktır. Bu duyuruya ek olarak yazılı tebligat iletilmeyecektir. Dolayısıyla İŞKUR üzerinden başvuru yapan adayların, kuranın çekileceği tarihten itibaren bakanlık internet sitesini takip etmesi gereklidir.

2021 İŞKUR Memur Alım Şartları Nelerdir?

2021 İŞKUR Memur Alım Şartları Nelerdir?

İŞKUR Memur Alımı Sonrasında Göreve Başlama İşlemleri

Kura sonucunda hak kazanan adaylardan istenen belgeler ve diğer bilgiler, bakanlık sitesinden yayınlanacaktır.

2021 İŞKUR Memur Alım Şartları Nelerdir?

Tarım ve Orman Bakanlığı memur alımı şartları şu şekilde belirtilmiştir

-Türk vatandaşı olmak.

-Çeşitli suçlardan mahkum olmamak ve daha önce kamu kuruluşundaki bir görevden ihraç edilmemiş olmak.

-Emeklilik, malullük veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

-İlan tarihi itibariyle 18-40 yaş aralığında olmak.

-Askerlik ilet ilişiği bulunmamak.

-İl ve ilçe düzeyinde aranan adres şartını sağlıyor olmak.

-Gerekli eğitim düzeylerine sahip olmak.

-Pozisyon kapsamında yapılacak olan işlere karşı alerjik rahatsızlığı bulunmamak.

-İşe başlayacağı pozisyon için gerekli sağlık şartlarını karşılıyor olmak.

Burada yer alan şartları sağlayan ve başvuruş sonrasında çekilecek olan kurada ismi çıkan adaylar, Tarım ve Orman Bakanlığı bünyesinde istihdam edilecektir.

Arama Sorguları: İŞKUR memur alımı, İŞKUR Memur alımı ne zaman, İŞKUR Memur alımı şartları nelerdir? İŞKUR personel alımı başvuru şartları

Bu işe yorum yap