İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 Hakkında Bakandan Açıklama

İşkur işbaşı eğitim programları 2021 yılında da birçok kişiye gerek istihdam sağlama açısında gerekse de işbaşı eğitim programları dâhilinde birçok kişiye ilk iş tecrübesini kazandırma yolunda büyük faydalar sağlamaktadır. Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yeni yılda da hâlihazırda devam eden programlarında yanı sıra ilerleyen dönemde, yeni işbaşı eğitim programlarının başlatılacağı ve bu kapsamda birçok kişiye iş imkanı sağlanacağı açıklandı.

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 Başvuruları

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 Başvuruları

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 Başvuruları

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından yapılan açıklamada, 2020 itibariyle yaklaşık 423 bin kişiye bu kurslar ve işbaşı eğitim programları dahilinde istihdam sağlandığı belirtilmiştir.

Bakan tarafından yapılan acıkmada ilgili programlardaki katılımın yaklaşık yarısının, 24 yaş altındaki gençlerden oluştuğu paylaşıldı. İŞKUR tarafından sağlanan Aktif İşgücü Piyasası Programları kapsamında nitelikli iş gücüne yönelik çalışmaların sağlandığı ve bu programlar kapsamında birçok sektörde, deneyimli eleman sağlanmasının mümkün olduğu belirtildi.

İlgili program kapsamında işbaşında eğitim programı ve mesleki eğitim kursları veriliyor. Bakan Selçuk, 2020 yılı içerisinde düzenlenen tüm Türkiye çapındaki bu kurslara mesleki eğitim kurslarından 87 bin kursiyerin, işbaşı eğitim programı kapsamında ise 336 bin kişinin eğitim aldığı belirtilmiştir.

Özellikle gençlerin ilgisini çeken tüm bu programların katılımcı sayısının önemli bir kısmını gençler oluşturuyor. Yaklaşık 180 binin üzerindeki kişilerin imalat sektöründe, yaklaşık 8 bin kişinin ise bilgi iletişim sektöründe işbaşı eğitim programları kapsamında, aktif iş gücü içerisinde dahil olduğu belirtildi.

Salgın nedeniyle olumsuz etki oluşmasına rağmen, ilgili rakamlardan memnun olduklarını ileten Bakan Selçuk, İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programlarının yeni yılda da devam ederek birçok gence iş ve eğitim anlamında katkılar sağlayacağını paylaştı. Yeni yılda artan bir ivme içerisinde tüm bu çalışmaların yürütüleceğini ve çok daha fazla sayıdaki kişinin bu programlardan yararlanmasını planladıklarını paylaştı.

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 İlanları ve Başvuru

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 İlanları ve Başvuru

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 İlanları ve Başvuru

İşkur İşbaşı Eğitim Programları 2021 kapsamındaki ilanlara İşkur internet sitesinden ulaşabilir ve başvuruları yine ilgili portal üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

İşkur iş ilanları içeren diğer habere link üzerinden ulaşabilirsiniz .

Arama sorguları; İşkur İşbaşı Eğitim Programı iş İlanları, İşkur işbaşı eğitim programı maaşı ne zaman Yatar, İşbaşı eğitim Programı maaş

Bu işe yorum yap