İŞKUR İş Garantili Kurs Hakkında Tüm Bilgiler

İşkur iş garantili kurs hakkında detaylar netleşti. Açıklanan detaylara göre İŞKUR tarafından açılacak olan meslek edindirme kurslarına katılım sağlayan kişiler, iş garanti imkanından faydalanabilecektir. İşkur meslek edindirme kurslarından nasıl faydalanır, işkur iş garantili kurslar nelerdir gibi sorular bu yazıda açıklanmıştır.

İşkur İş Garantili Kurs Bilgileri

İşkur İş Garantili Kurs Bilgileri

İşkur İş Garantili Kurs Bilgileri

Bu hafta içerisinde İşkur tarafından yayınlanan duyuruda, kurum bünyesinde düzenli olarak sunulan kurslara bir yenisi daha eklenmiş ve Meslek Edindirme Kursu (MEK) dahilinde, kurs katılımcılarına %50 istihdam garantili bir kurs programı başlatıldı.

İşkur iş garantili kurs çerçevesinde katılım sağlayan kursiyerler, Çağrı Merkezi Elemanı olarak kurs görecekler. Açılan yeni meslek edindirme kursunda katılımcıların yüzde ellilik bölümüne iş imkanı sağlanacak.

Hangi Kurumlarda İş Olanağı Sağlanıyor?

Hangi Kurumlarda İş Olanağı Sağlanıyor?

Hangi Kurumlarda İş Olanağı Sağlanıyor?

İşkur kapsamında oluşturulan bu yeni program dahilinde, ilk olarak Enerji Telekomünikasyon Şirketi bünyesinde işe alımların gerçekleştirileceği belirtilmiştir. Şu aşamada kurum tarafından açıklanan ve kursiyerlerin istihdamının sağlanacağı ilk kurum, Osmaniye’de faaliyet gösteren enerji kurumu olmuştur.

İlerleyen dönemlerde ise bu programların sayısının artması ve daha kapsamlı istihdam çalışmalarının gerçekleştirilmesi bekleniyor. İlk olarak duyurulan programda 75 kişinin eğitim göreceği ve bu kişilerden en az 30’unun yukarıda belirtilen firmada işe başlayacağı kesinleşti.

İşkur il müdürü tarafından yapılan açıklama, kurumun; pandemi sürecinde işini kaybeden ve bu yönde mağduriyet yaşayan kişilere yönelik çalışmaların sürmekte olduğu ve yeni dönemde, yeni meslek edindirme kurslarının açılmasını planladıkları belirtilmiştir.

Çalışmalar kapsamında firmaların ihtiyaç duyduğu türden nitelikli elaman yetiştirilmesini amaçladıklarını belirten il müdürü, uygulamalı ve teorik derslerin hibrit bir yöntemle sunulduğunu ve bu sayede kurs programından yararlanan kişilerin iş hayatlarına geçiş yaptıklarında çok daha hazırlıklı olabileceklerini kaydetmiştir.

İşkur İş Garantili Kurslara Ait Bilgiler Nerede Yayınlanıyor?

İşkur tarafından açılan istihdam garantili meslek edindirme kurslarına ilişkin yeni bilgilere, kurumun internet sitesi başta olmak üzere, sosyal medya kanalları üzerinden ulaşmanız mümkün. Burada açılan yeni kurslara ait bilgilerin yanı sıra, programlardan kimlerin yararlanabileceği ve başvuruların nasıl gerçekleştirilebileceğine ilişkin bilgiler de yer almaktadır.

Evden para kazanma ve ek iş ile ilgili bir sonraki habere link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Arama Sorguları: İşkur’un yeni açılacak kursları, para kazandıran halk eğitim kursları, İşkur kursları ne zaman başlıyor 2021

Bu işe yorum yap