İşkur Ev Hanımlarına iş Fikirleri 2020

Tüketen toplum olmaktan üreten toplum olmaya doğru gün geçtikçe ilerlemekteyiz. Yazımızda işkur ev hanımlarına iş fikirleri konusunu ele alacağız. Kimi bir meslek sahibi olarak mesleğini icra ederken, kimileri de zorunlu sebepler dolayısı ile ev hanımı olarak hayatını idame ettirmek durumunda kalmaktadır. Ancak, hanımların çalışma azimleri her zaman için ön planda olmakta ve sürekli yeni iş fikirleri üretmek için araştırma yapmaktadırlar. İş Kur ev hanımlarına iş fikirleri veriyor mu? İş Kur aracılığı ile evimde çalışabilir miyim? Gibi aklında sorular olan ev hanımlarına bir kaç bilgi aktarımı ile destek olmayı amaçladık.

işkur ev hanımlarına iş fikirleri

İşkur Ev Hanımlarına İş Fikirleri Kosgeb Fikirleri?

Ev hanımları artık evlerinde üretmek ve kazanmak konusunda epey bir yol kat etmiş durumdalar. Yöresel lezzetler, ev yemekleri, tatlılar, turşular, el emeği ürünler başta olmak üzere birçok alanda yeteneklerini konuşturmaktadırlar. Bunun için devlet destekli KOSGEB kredileri ise ev hanımlarının imdadına koşmaktadır. Kimi krediler hibe, kimileri ise geri ödemeli kredilerdir. Bunun için KOSGEB e iyi bir proje sunmanız gerekiyor. Projenizin beğenilmesinin ardından KOSGEB den alacağınız kredi ile evinizin ortamında başladığınız o minik mutfağınız belki de şehrin göbeğinde en gözde mekânlardan biri olacaktır. Hayallerinin peşinden gitmek isteyen ev hanımları için oldukça ideal olan imkânlar günümüzde de bir çok kişinin yararlandığı ve memkun kaldığı bir uygulama olmaya devam etmektedir. Unutmayın ev hanımı olmanız gerektiğinde çok iyi işlere imza  atamayacağınız anlamını taşımıyor. Başarılı bir çok ev hanımı hayalleri ile yola çıkmıştır.

İşkur Fabrikalardan Evlere Ek İş İmkânı Var Mı?

Evde çalışmak, home ofis çalışmak günümüzde bir çok firmanın istihdam oluşturduğu bir konu olmaktadır. Home ofis çağrı merkezi personeli, evde paketleme işi, kalem paketleme, el emeği ürünler gibi birçok iş ilanını bulmanız mümkün olmaktadır. İş Kur aracılığı ile bazı fabrikalar ise dönem dönem evde çalışacak personel arayışı içerisine girmektedirler. Üretimin yoğun olduğu dönemlerde özellikle paketleme ve etiketleme gibi işlerde ev hanımlarından destek alınmaktadır. Bu tür iş ilanları sürekli olmayıp, dönem dönem ortaya çıkan İş Kur resmi internet sayfasında yayınlanan ilanları sürekli takip ederek kendinize uygun bir olduğunda iş arayan kriterlerinizi güncelleyerek iş başvurusunda bulunabilirsiniz. Bunun için İş Kur sitesinin sürekli takipçisi olmanız yeterli olacaktır.

İşkur Ek İş İlanları?

İş Kur genel olarak sürekli işçi ve daimi işçi kadrolarına alım gerçekleştirmektedir. Ancak, bazı zamanlarda ek iş olarak da yapabileceğiniz yarı zamanlı işlere de iş ilanlarında rastlamanız mümkün olmaktadır. Örneğin, part time garsonluk, part time temizlik gibi iş ilanlarını görebilirsiniz. Mevcutta bulunan bir işe sahipseniz, ektra olarak izinli ya da müsait olduğunuz günlerde çalışabileceğiniz bir iş arayışında iseniz bu tip ilanların takibini de yine İş Kur sitesinden gerçekleştirebilirsiniz.

İşkur Ev Hanımlarına Kârlı İş Fikirleri

Evde çalışmak, üretmek belki de hayal edebileceğiniz en son işler arasındadır. Ancak, bazen gereklilik bazen ise tamamıyla vakit değerlendirme, üreterek kazanma gibi iç güdüler ile ev hanımları evlerinde yapabilecekleri kârlı iş fikirlerini aramaktadırlar. İş Kur tarafından yayınlanan ilanların yanı sıra bayanların boş vakitlerini eğlenceye ve üretmeye ayırabilecekleri iş ilanları da internet sitelerinde yerini almış durumdadır. Evde kına paketleme işinden tutun da, nikah şekeri, kokulu taş yapımı, bebek hadiyelikleri, el emeği ürünler gibi bir çok alanda kendinizi geliştirip, kazanç sağlamanız mümkün olacaktır. İş Kur ev hanımlarına iş fikirleri konusunda iyi bir öncü olmakla birlikte piyasada bulunan birçok firma da farklı iş ilanları siteleri aracılığı ile ev hanımlarına iş vermektedir. Üretmek ve başarmak için istekli olmanız yeterli olacaktır.

Bir yazımızın daha sonuna geldik sitemizde bol miktarda iş fikirleri ve işkur ile alakalı yazı bulunmaktadır. İlginizi çekebilecek bazı yazılar için aşağıya okuma linki bırakıyorum. Umarız gönlünüzdeki işe sahip olursunuz.

İşkur Destekli Kurslar 2020

İş Kurmak İçin 6 Kritik Adım! Yaratıcı iş kurma teknikleri 2020

3 Yorum

  1. Anonim
  2. Fatma çelik
  3. Güllü şahin

Bu işe yorum yap