İşkur Ev Hanımları Destek Programları

Ev hanımlarının temizlik, yemek yapma ve çocuk bakımı dışında kalan boş zamanlarını değerlendirmek için işkur tarafından birçok destek veriliyor. Evde yapılabilecek işlerin yanında part time çalışma imkanı sağlayan işkur bu sayede evde boş zamanları olan ev hanımlarının zamanlarını değerlendirmelerini ve ek gelir ederek ekonomik anlamda artı sağlamalarına yardımcı oluyor. İşkur tarafından kadınların sektörel katkılarını artırmak için geliştirilmiş olan istihdam projesi ile ev hanımları günde birkaç saatlerini ayırarak aylık 600 – 800 TL arasında para kazanabiliyorlar.

İşkur ev hanımları destek programları içinde yer alan nikah şekeri yapma, bitki çayı paketleme, toka kutulama, kulak çubuğu paketleme, poşet katlama, cetvel seti hazırlama, resim boyası paketleme, takı tasarımı yapma, mandal montajı yapma, gömlek yakası dikme, peçete halkası yapma gibi farklı iş kolları yer alıyor. Bu iş kollarında çalışmak isteyen ev hanımları işkur destekli olarak günde 2 veya 3 saat çalışarak kazanç elde edebiliyorlar. İşkur destekli olduğu için dolandırılma veya kandırılma gibi bir risk ile karşı karşıya kalmıyorsunuz.

İşkur Ev Hanımları Destek Programları

İşkur Destek Programına Nasıl Katılabilirim ?

İşkur ev hanımları destek programları arasından birine katılmak için yapmanız gereken öncelikle işkura kayıt yaptırmalısınız. Kayıt işleminden sonra şu aşamaları takip ederek programa katılım sağlayabilirsiniz.

1 ) İnternet üzerinden işkur sitesine erişim sağlamalı, işkur üyelik sözleşmesini inceleyerek onaylamalısınız. Onay verdikten sonra karşınıza çıkan ekranda katılmak istediğiniz destek programını seçiyorsunuz.

2 ) Seçmiş olduğunuz destek programına katılım için kişisel bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

3 ) Kişisel bilgileri girdikten sonra yapmanız gereken güvenlik kodunu girmek ve onaylamak.

Yapacağınız başvuru ile ev hanımları destek programlarından birine katılma hakkı elde edeceksiniz. İşkurda kayıtlı telefon numaranıza gelecek olan onay mesajından sonra çalışmak istediğiniz destek programı ile ilgili bilgiler size mesaj yolu ile gönderilecektir.

İşkur ev hanımları destek programları ücretleri saatlik olarak belirlenmektedir. Her yıl işkurun güncellediği fiyatlar üzerinden çalışma saatleriniz hesaplanıyor. Bu yıl saatlik ücreti 32 olarak belirleyen işkur bu kapsamda yapacağınız çalışmaları bu ücret üzerinden hesaplıyor. Başvuru sırasında vermiş olduğunuz hesap numaranız üzerinden kazancınız hesabınıza yatıyor.

6 Yorum

  1. Semra
  2. Semra
  3. Hilal demirci
  4. Zekiye
  5. Bediha
  6. Gülay açık

Bu işe yorum yap