İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alım İlanı Yayınladı

İşkur 3 bin TL maaşlı personel alımına ilişkin duyuru yayınladı. Hangi illerde hangi kadrolar için ilgili pozisyon mevcut, başvuru şartları gibi hususlara yazının devamında ulaşabileceksiniz. 18 ilde işe alınmak üzere, çeşitli unvanlar altında istihdam sağlanacak olan personeller, İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim ve mesleki eğitim kurslarını tamamladıktan sonra işe alınacaklar. İşte işe alım yapılacak olan kadrolar.

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı

İşkur tarafından düzenlenen işbaşı eğitim programları sayesinde mevcut durumda sistemde kaydı bulunan ve işsiz kişilerin mesleki yeterlilik ve bilgi edinmelerini sağlama amacıyla teorik eğitim almaktadır. Program kapsamında yer alan kursiyerler hem iş ortamına uyum sağlama konusunda tecrübe ediniyor hem de farklı mesleki alanlarda bilgi edinme şansını kazanıyorlar. İşkur tarafından açılan işbaşı eğitim programları içerisinde; büro memuru, sekreter, müşteri hizmetleri, işçi gibi çeşitli kategorilerde işe alım yapılacak.

Bu programlarda yer alan ve “iş arayan” statüsündeki adaylara günlük 108 TL, yine aynı kapsam içerisinde programa dahil olan ancak “öğrenci” statüsündeki katılımcılara da günlük 81 TL ve işsizlik ödeneği içerisinde yer alan kişilere de 54 TL günlük ödeme yapılmaktadır. Eğitim programının süresi boyunca tüm teorik ve pratik derslere katılım gösteren adaylar, süre sonucunda işe yerleştirilmektedir.

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı İçin Aranan Şartlar

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı İçin Aranan Şartlar

İşkur 3 Bin TL Maaşlı Personel Alımı İçin Aranan Şartlar

İlgili programdan yararlanabilmek ve katılım sonucunda yukarıda bahsi geçen pozisyonlarda işe başlayabilmek için adaylarda bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlar aşağıdaki şekildedir.

  • Kuruma işsiz statüsünde kayıtlı olmak.
  • 15 yaş ve üzeri olmak.
  • İşverenin yakın akrabası olmamak.
  • Emekli olmamak.
  • Eğitim programı başlangıç tarihinden önceki üç ay içerisinde, iş başvurusu yapılan kişinin çalışanı olmamak.
  • İşbaşı eğitim programı başlama tarihi öncesinde son bir aylık süre zarfında uzun vadeli sigorta primi yatmamış olması.
  • İşkur tarafından sunulan iş ve meslek danışmanlık hizmetlerinden faydalanıyor olmak.

Sayılan şartları yerine getiren adaylar, haftada beş gün, sekiz saat veya altı gün kırk beş saat üzerinden işbaşı eğitim programına katılacak ve katılım sonucunda işe yerleştirilecektir.

Diğer İşkur haberlerine link üzerinden ulaşabilirsiniz.

Arama sorguları; İşkur, İşkur üzerinden çalışmak, İşkur işbaşı eğitim programı hangi meslekler var, İşkur kursiyer maaş sorgulama

1 Yorum

  1. Anonim

Bu işe yorum yap