Hayvanları Yürüyüşe Götürme İşi

Hayvanları Yürüyüşe Götürme İşi

Öğrencilerin, ev hanımlarının ve ek iş yapmak isteyenlerin yapabileceği kolay bir iş olan hayvanları yürüyüşe götürme işi hem kazanç elde etme imkânı sağlayan hem de hayvan sevginizi pekiştiren bir iştir. Yurt dışında çok yaygın olarak yapılan ve öğrencilerin çok fazla tercih ettiği bir iş olarak bilinen hayvanları yürüyüşe götürme işi ülkemizde de son yıllarda çok cazip ek işlerden biri haline gelmiştir.

Hayvanları Yürüyüşe Götürme İşi

Hayvan dostlarımız; sevgi dolu, eğlenceli canlılar oldukları kadar gün içinde belirli saatlerde yürüyüşe götürülmesi gereken canlılardır. Belirli sürelerde yürüyüş yaparak enerjilerini atmadıklarında stres olarak huzursuz olurlar. Hayvanlarını yürüyüşe götürecek zamanı olamayan hayvan severler bu işi yerlerine yapacak kişilere belirli ücretler karşılığında hayvanlarını emanet ediyorlar. Hayvanları yürüyüşe götürerek para kazanma işinde bilmeniz gereken önemli noktalar vardır. Bu önemli noktalara dikkat ederek düzenli bir gelir kapısına sahip olabilirsiniz

1 ) Öncelikle yürüyüşe götüreceğiniz hayvan sayısını minimal tutmalısınız. Bu işi yaparak tecrübe ettikten sonra yürüyüşe götüreceğiniz hayvan sayısını artırabilirsiniz.

2 ) Hayvan sahipleri ile anlaşırken hayvanları dolaştıracağınız sürelere veya yürüyüş mesafelerine göre anlaşma yapmalısınız. Hayvanları gezdireceğiniz sürelere göre ücret anlaşması yapmanız size daha fazla kazanç getirecektir.

3 ) Hayvan sahipleri ile anlaşma yaparken hayvanları gezdireceğiniz güzergâhları bildirmeli, gezdireceğiniz parkların ve caddelerin güvenli olduğu konusunda hayvan sahiplerine bilgi vermelisiniz.

4 ) Hayvanları yürüyüşe götürme işi yaparak para kazanacaksanız öncelikle hayvanlara karşı antrenmanlı olmanız gereklidir. Hayvanlardan korkmamalı, onların sizden ürkmelerinin önüne geçmelisiniz.

5 ) Birbirlerinden hoşlanmayan kedi ve köpek gibi hayvan dostlarımızı birlikte gezdirmemeli ve oluşabilecek riskleri ortadan kaldırmalısınız.

Hayvanları Yürüyüşe Götürme İşi Ücretleri

Ek iş olarak yapacağınız hayvanları yürüyüşe götürme işini saat karşılığı ücret veya yürüme mesafesi karşılığı ücret olarak yapabilirsiniz. Saatlik yürüyüş için ortalama 50 TL, kilometre mesafe uzunluğu için ortalama 20 TL karşılığında hayvanları yürüyüşe götürebilirsiniz. Yurt dışında her bir köpek için ayrı ücret alınarak yapılan bu iş için ülkemizde tüm hayvanlar için bir fiyat belirleyebilirsiniz. Burada fiyat tercihi tamamen size kalıyor.

Evinizin odasını kiralayarak para kazanın

İşkur açık iş ilanları

Bu işe yorum yap