Hangi Meslek Ne kadar Kazanıyor?

Başlıklar

Hangi Meslek Ne kadar Kazanıyor?

Günümüzde çalışabileceğiniz bir çok meslek vardır. Yetkinliğinize, donanımınıza, bilgi birikiminize, tecrübeniz ve deneyiminize göre farklı mesleklerde çalışabilir ve farklı ücretler alabilirsiniz. Hangi meslek ne kadar kazanıyor sorusuna meslek meslek cevap verilebilir.

Hangi Meslek Ne kadar Kazanıyor?

Meslek Türleri

1 ) Satış danışmanlığı: Günde en az 8 saat çalışacağınız bir meslek olan satış danışmanlığı yaparak minimum asgari ücret kazanabilir tecrübe ve yetkinliğinize göre daha yüksek maaşlarda alabilirsiniz.

2 ) Garsonluk: Servis hizmeti veren garsonlarda satış danışmanları gibi asgari ücretle işe başlıyorsunuz. Deneyimli bir garsonsanız maaşınız 5000 liraya kadar artabiliyor.

3 ) Öğretmen: Hangi meslek ne kadar kazanıyor sorusu en fazla öğretmen maaşları hakkında sorulmaktadır. Öğretmen olarak atandığınızda maaşınız çalışacağını bölgeye ve okula göre değişir. Minimum öğretmen maaşı 4200 TL iken doğu da göre yapan ve terör riski olan bölgelerde çalışan bir öğretmen 5500 TL maaş alabiliyor.

4 ) Mühendis: Kamu kurumlarında özel sektörde çalışabilen mühendisler için farklı maaş skalaları vardır. Özel sektörde çalışan bir mühendis MMO tarafından belirlenmiş olan asgari mühendis ücreti olarak 2800 TL maaş alıyorsunuz. Tecrübeli ve iyi bir mühendisseniz maaşınız 10000 TL ye kadar çıkabiliyor. Kamu kurumunda mühendis olarak çalışıyorsanız maaşınız 5500 TL civarında olacaktır.

5 ) Ayakkabıcılık: ayakkabı satıcılığı yapan biriyseniz mağazanızın bulunduğu yere göre aylık kazancınız 3000 ile 10000 TL arasında olacaktır. Eğer çok merkezi bir konumda bir mağazaya sahipseniz kazancınız daha yüksek miktarlara ulaşacaktır.

6 ) Doktorlar: Sağlık sektörünün temeli olan doktorlar  devlette çalışan ve özelde çalışan olarak ikiye ayrılıyor. Devlet kurumunda görev yapan bir doktor ortalama olarak 11000 ile 17000 TL arasında maaş alıyorlar. Özel sektörde çalışan doktorlar ise çalıştıkları gruba bağlı olarak 20000 ve üzeri maaş alabiliyorsunuz

7 ) Çağrı merkezi çalışanı: Asgari ücret ile çalışan çağrı merkezi çalışanları günde 8 saat çalışan meslek grupları arasında yer alır.

8 ) Emlakçılık: Bir emlak şirketinin çalışanı olarak işe başladığınızda 3000 TL ücretle çalışıyorsunuz. Prim esasına dayalı olarak maaşına ek olarak para kazanabiliyorsunuz. Eğer emlakçı olarak kendi iş yerinizi açıyorsanız ay içinde yapacağınız satış ve kiralama işlemleri ile daha fazla para kazanabilirsiniz.

Part time iş nedir?

İşkur açık iş ilanları

Bu işe yorum yap