Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanın

Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanın

Yurt dışında çok yaygın olarak yapılan bir ek iş olan evinizin odasını kiralama işi son yıllarda ülkemizde de çok yaygın olarak yapılmaktadır. Bu iş kapsamında evinizin bir odasını veya müsait olan odalarının tamamını kiraya vererek kazanç elde edebilirsiniz. Evinizin odasını kiralayarak para kazanın için izleyebileceğiniz birkaç yöntem var. Bu yöntemlere göre kazanç oranınız değişkenlik gösterecektir.

Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanın

1 ) Odanızı kendiniz kiraya verin: Evinizin odasını kiraya vermek için tercih edebileceğiniz bir yöntem olarak odanızı kendiniz kiraya verebilir, odanızın kiralama işi için emlakçıları, öğrenci sitelerini ve bu iş ile ilgili kişilerin yer aldığı forumları kullanabilirsiniz.

2 ) Airbnb gibi siteleri tercih edebilirsiniz: Dünya genelinde evin tamamını, evin bir odasını veya otel odalarının kiralanmasını hizmetini veren airbnb gibi sitelere üye olarak Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanın. Bu yöntem ile yapacağınız kiralama işleminde site yönetimi size müşteri bulduğu için belirli bir komisyon alacaktır. Bu durumda kazanç oranınız daha az olacaktır.

3 ) Oda kiralama firmaları: Evinizin odasını kiralayarak para kazanmak için tercih edebileceğiniz üçüncü yöntem öğrenciler ağırlıklı olmak üzere oda kiralama hizmeti veren firmalara oda kiralamaktır. Bu firmalar ile iletişime geçerek odanızı aylık olarak firmalara kiralıyorsunuz ve firmanın odanızı istediği zaman istediği kişiye kiraya vermesini kabul etmiş oluyorsunuz. Aylık olarak kiralama işlemi gerçekleştiği için kazancınız diğer yöntemlere göre daha minimal oluyor. Evinizin Odasını Kiralayarak Para Kazanın!

Oda Kiralama İşinin Artıları ve Eksileri

1 ) Odanızı kiralayarak para kazanabiliyorsunuz.

2 ) Odanızı kendiniz kiraladığınız da daha fazla gelir elde ederken firmaya kiraladığınız da daha az kazanç elde ediyorsunuz.

3 ) Evinizin ortak yaşam alanlarını tanımadığınız biri ile paylaşmak zorunda kalıyorsunuz.

4 ) Odanızı kiralayacak kişinin ne kadar güvenilir olduğunu bilmediğiniz için düşükte olsa bir risk ile karşı karşıya kalıyorsunuz.

5 ) Oda kiralayarak para kazanmak için odanızı firmaya kiraladığınız da oluşacak tüm sorunlardan firma sorumluyken oda kiralama işlemini kendiniz yaptığınızda tüm sorunlardan siz sorumlu oluyorsunuz.

6 ) Kahvaltı vererek odanızı kiraladığınız da daha fazla gelir elde edebiliyorsunuz.

En çok para kazanılan ülkeler

İşkur açık iş ilanları

Bu işe yorum yap