Evde Mum Paketleme İşi

Mumlar günümüzde daha çok süs amaçlı kullanılan; ancak geçmiş dönemlerde aydınlanmak için kullanılmış eşyalardır. Tarihinin antik çağa kadar dayanıldığı düşünülmektedir. Bunun en büyük kanıtı Mısır ve Girit’te bulunan antik şamdanlardır.

Başlıklar

Evde mum paketleme işi nasıl yapılır ?

1200lü yıllara dayanan kayıtlara bakıldığında mum yapım işi ve ticaretiyle uğraşan insanların vergi listesinde olduğunu biliyoruz. Ancak günümüzde mum büyük bir sektör haline gelmiştir. Özellikle günümüzdeki mumun hammadesi steraik asidin bulunmasının üzerine sanayi devriminin gelmesi mum endüstrisi güçlenmiştir.
Günümüzde mumlar daha çok dekorasyon görsel amaçlı kullanılmaktadır. Elektrikler kesildiğinde dolaptan çıkan yarım veya tam beyaz ince uzun mumları yaşı yetenlerimiz hatırlarlar.

Mumlar kimsayal madde olarak ğretilir ve fabrikalarda kalıplara konulurlar. Kokulu mumlar jel mumlar uçan mumlar gibi mum çeşitleri bulunmaktadır. Sanıldığının aksine mum üretmek için ileri teknoloji cihazlara gerek yoktur. Bu durum insan elinin değmesi gerektiğinbi ortaya çıkarır.

Mumlar fabrikada üretildikten sonra kalıplara konulur ve çıkarılır. İşte bu aşamadan sonra işin bizi ilgilendiren kısmı ortaya çıkıyor. Bu mumların paketlenmesi. Mum paketleme işi evde ek iş yapmak isteyenlerin en çok tercih ettiği işlerden bir tanesidir. Dünyada ve günümüzde ekonomik kriz sebebiyle insanların özellikle bayanların evde ek iş aramaları yaygınlaşmıştır. Sitemizin tam amacı size evde ek iş fikirlerini tanıtmak ve kendinize uygun olanı seçmenizdir.

Evde mum paketleme işi veren firmalar

Evde mum paketleme işi yapmak istiyorsanız bu işin imalat ya da ihracatını hatta belki ithalatını yapan şirketlerle iletişime geçmenizi öneriyoruz. Evde mum paketleme işinden insanlar haftalık 300ile 500tl arası gelir elde etmektedir. Bu işi evde çocuklarınızla, akşamları eşinizle beraber yapabilirsiniz. Sizin için birkaç tane evde mum paketleme işi yaptırabilecek firmayı bulup adreslerinş ve telefonlarını ekledik.

Sizlerde evde mum paketleme işine girmek istiyorsanız firma rehberierinden mum imalatçılarına ulaşabilir ve telefon numaraları bulunan firmalarla iletişim kurabilirsiniz. Aynı zamanda paketleme işi için çalışan arayan firmalar aşağıya iletişim bilgilerini bırakabilirler.

Aşağıdaki yazılar sizlere fikir vermek yol göstermek için yazılmıştır. Dilerseniz aşağıdaki yazılara göz gezdirebilir, evden para kazanma yollarına bakabilirsiniz.

Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler Hangileridir?

2021 Yatırım Araçları Nelerdir?

Özel Ders Vererek Para Kazanın

 

Arama Sorguları: evde mum paketleme işi nasıl yapılır, evde mum paketleme işinin parası, evde mum paketleme işi hangi illerde, evde mum paketleme işi zor mu, kimler evdemum paketleme yapabilir, mum örnekleri, evde mum paketleme paketleme tel no, evde mum paketleme iletişim

416 Yorum

  1. Arzu tosun
  2. Ebruhan oflaz
  3. ÖZLEM KARSLI
  4. Fatma Kılınç
  5. Melek yurter
  6. Beyza

Bu işe yorum yap