Evde editörlük yaparak para kazanma

Evde editörlük yaparak para kazanma

Birçok insan bilgisayar karşısında oturduğu zaman, uğraşarak para kazanmak istemektedir. Burada para kazanmanın en kolay ve herkese uygun olanlarından birisi ise editörlük üzerinden kazanç sağlamaktadır. Ancak editörlük yapmak için imla kuralları ile beraber akıcı yazılar yazmak oldukça önem teşkil etmektedir. Bu yazıları yazarak belli kelime başına belli ücretler isteyebilir ve buna göre de bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Piyasaya baktığımızda kelime ücretleri olarak 100 kelime başına ortalama 1,5 tl gibi bir ücret çıkıyor ancak siz sadece makale değil, editörlük işi yapacağınızdan ötürü biraz daha fazla ücret talep etme hakkına sahipsiniz. Makale yazarlığı ile editörlük arasındaki farkı bilmiyorsanız açıklayalım. Makale yazarlığı, sadece makaleleri belli tür ve kelime sayısı siparişlerine göre ekleyerek teslim etme işidir. Ancak editörlük denildiği zaman sadece makale yazıp teslim etmek değil, bu makaleleri belli standartlara uygun bir şekilde siteye ekleme işlemlerinin bütünüdür. Bu nedenle Evde editörlük yaparak para kazanma isteyen kişilerin makaleleri belirli sistemlere nasım eklenmesi gerektiği hakkında bilgi sahibi olması gerekmektedir diyebiliriz.

Her şey tamam diyelim. Ben editörlük amaçlı sipariş nasıl alacağım derseniz, bunu belirli forum ya da makale satış platformları üzerinden bulabilirsiniz. Ya da kendi internet sitenizi açarak bir editörlük hizmeti verebilir, fiyat ve kalite politikanız ile herhangi bir yere bağlı olmazsınız.

Evde editörlük yaparak para kazanma işi yaparken önemli olan birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususlar arasından en önemli olanı yazmış olduğunuz yazıların özgün olmasıdır. Yani herhangi bir yerden kopyala yapıştır yaptığınız yazılar, çeşitli sistemler üzerinden anlaşılabilmekte ve eklediğiniz siteye yarardan çok zarar vermektedir. Bu nedenle size verilen herhangi bir türdeki konuda ilk olarak bilgi sahibi olmalı ve daha sonrasında kendi cümleleriniz ile beraber tamamen özgün bir şekilde dile getirmelisiniz.

Eğer editörlük işini ne kadar kaliteli bir şekilde yaparsanız, o kadar çok müşteri kapasitesine ulaşabilir ve aynı oranda da çok daha fazla ek gelir elde etme imkanı yaratabilirsiniz.

Eğer Evde editörlük yaparak para kazanma ile alakalı olarak hiçbir bilginiz bulunmuyorsa ilk olarak klavye hızınızı geliştirmenizi öneririz. Çünkü klavye üzerinden ne kadar hızlı yazarsanız, o kadar fazla kazanç elde edersiniz. Hızlı yazmayı geçtikten sonra bilgisayarda belirli web site altyapı mantıklarını çözmeli, makale girişlerinin nasıl yapıldığını bilmelisiniz. Bu husus oldukça önemli çünkü girişlerin nasıl yapıldığını bilmezseniz, malesef ki editörlük yapamazsınız. Bunların dışında imla kuralları ve türkçe ile aranızın iyi olması editörlük için gerekli özelliklerdir.

Evde editörlük yaparak para kazanma ortalama olarak günde 4 ila 5 saat ayırmanız, size günlük olarak 50 TL civarında para kazandırabilir. Her gün 4 ila 5 saat makale yazmanız ise size aylık olarak 1500 TL ek gelir sağlayacaktır.

Bazı insanlar bu işi normal bir iş olarak görerek aylık 3 ila 4 bin TL gelir etmek mümkün. Ancak ilk olarak uygun fiyatlar ile makaleler yazmalı ve referans elde ederek sürekli bir müşteri kitlesi oluşturmalısınız. Bir sonraki zaman dilimi içerisinde herhangi bir yere makale yazarlığı olarak ilan vermeden kendiliğinden müşteriler sizin kaliteli hizmetinizden faydalanmak için sipariş verecek ve düzenli bir konumda gelir elde etmeye başlayacaksınız.

Makale yazarlığınızı ve editörlüğünüzü yapmadan önce ilk olarak kendiniz birkaç özgün yazı yazmalı ve bunları okuyarak iyi bir şekilde analiz etmelisiniz. Günler içerisinde kendinizi geliştirerek editörlük alanında hızlı ve sistemli bir çalışma gerçekleştirebilir ve kalitenize göre ücretinizi arttırabilirsiniz.

Sizde Evde editörlük yaparak para kazanma için çeşitli platformlardan araştırmanızı yapabilir ve ek gelir elde ederek bütçenize katkıda bulunabilirsiniz.

Vitamin bar standı kurarak para kazanmak için tıklayınız.

İşkur açık iş ilanları için buraya tıklayınız.

1 Yorum

  1. Songül Dalkılıç

Bu işe yorum yap