Ev Boyama İşi Yaparak Para Kazanma

Ev Boyama İşi Yaparak Para Kazanma

Ülkemizde ekonomik koşulların her geçen gün zorlaşması ile beraber insanlar, normla bir iş haricinde kendilerine kazanç getirebilecek bir ek gelir kapısı aramaktadırlar. Bu ek gelirlerinden bir tanesi ise, genel olarak kadınların tercih edebileceği, düzenli olarak yapıldığında oldukça güzel kazançlar elde edilebilen ev boyama işi yaparak para kazanma durumudur.

Ülkemizde birçok kişinin bu ek gelir kapısı ile gelir ettiğini daha öncesinde düşünmemiş olabilirsiniz. Fakat işe daha ayrıntılı bir şekilde baktığınız zaman, oldukça güzel paraların elde edilebileceği bir iş olabileceğini söyleyebiliriz. İnsanların genel olarak birkaç senede bir evlerine boya badana yaptırmış olduğunu düşünürsek, düzenli bir müşteri kitlesi ile düzenli bir gelir de elde etme imkanınız bulunuyor.

Ancak boya badana işine girmeden önce dikkat etmemiz gerekenler nelerdir?

Ev Boyama İşi Nasıl Yapılır?

Genel olarak ev boyama işini yapacak kişilerin el kabiliyetlerinin de oldukça iyi olması gerekmekte. Paradan önce, ilk olarak bu işe uygun bir şekilde yeteneğiniz ya da kabiliyetinizin olup olmaması önemli bir unsur olarak yer almakta. Ancak herhangi bir tecrübeniz olmasa bile, internet üzerinden bir evin doğru bir şekilde nasıl boyanması gerektiği hakkında bilgi alabilir, evinizde ya da deneme amaçlı bir duvarda alıştırmalar gerçekleştirebilirsiniz. Boya badana ile para kazanma işi düşünüldüğü kadar zor bir iş olmasa da, düzgün ve mantığına uygun bir şekilde yapılması önem arz etmektedir. Çünkü ev boyama işi ile alakası olmayan insanlara kimse evini emanet edip boyatmaz istemez. Bunun için iyi bir referans kitlesi oluşturmak, işini düzgün şekilde yapmak gerekir.

Baktığımızda bizde evimize herhangi bir boyacı seçerken, x kişisi boya konusunda oldukça yetenekli veya gerçekten güzel boyuyor gibi kişilerin önerileri sonucunda onlarla çalışmak isteriz. Müşterinizi ne kadar çok memnun eder ve isteklerini yerine getirebilirseniz, onlar da sizden övgüyle bahsedip yeni müşteriler kazandırabileceklerdir.

Yukarıdaki koşullar ile beraber işin mantığını çözmenizin ardından, bu işe nasıl giriş yapabileceğiniz konusuna değinelim. İlk olarak çevrenizdeki kişilere boya işi yaptığınızı söyleyebilirsiniz. Böylece kendisine ya da çevresinde bir bireyin boyacı ihtiyacı olduğunda akla gelecek kişilerden birisi olacaksınız. Ne kadar çok kişiye adınızı yayabilir iseniz, o kadar fazla müşteri kitlesi edinmeniz mümkündür. Bunun haricinde boya satan dükkanları dolaşarak boyacı arayan kişilere yönlendirmesi için telefon numaranızı bırakabilirsiniz. Böylece müşteri kitlenizi çok daha fazla büyültecek, kendinize yeni gelir olanakları yaratacaksınız. Bunun haricinde teknoloji ile beraber gelişen sosyal medya gücünü de kullanmayı kesinlikle ihmal etmeyin. Herhangi bir sosyal medya sitesinden boya işleri için gönder paylaşabilir, bölgenize reklamınızı vererek işleri daha da büyütebilirsiniz.

Ev Boyama İşi İle Ne Kadar Para Kazanılabilir?

Her şeyi anlattık ancak bu boyama işinden alabileceğiniz ücret miktarlarına da değinelim. Ev boyama işi ile kazanacağınız ücret, sizin hizmetiniz ve kalitesine göre değişiklik gösterebilir. İsminiz ne kadar çok duyulur ve kalitenizden bahsedilir ise, o kadar çok para kazanabilir ve müşteriler tarafından önerilirsiniz. İsterseniz boyalarınız ile beraber bir fiyat sunabilir, isterseniz de boyaları müşterilere aldırarak kendiniz sadece işçilik parası alabilirsiniz.

Normal bir evin boya ve badana işini yapmak ortalama olarak minimum 700-800 TL’dir. Minimum fiyatlarının bu olmasından ötürü işinizi kaliteli yaptığınızda ev başına 1000 TL kadar bir ücret bile talep edebilirsiniz. Bir ev için boyama işini en fazla 3 günde bitirseniz, alacağını ve elde edeceğiniz ortalama ücreti anlayabilirsiniz.

Komisyonculuk Yaparak Para Kazanmak

İşkur açık iş ilanları

2 Yorum

  1. Fatih özdemir
  2. Ömer

Bu işe yorum yap