En Çok Para Kazanılan Ülkeler

En Çok Para Kazanılan Ülkeler

Yurt dışında çalışma fikri olanlar için merak edilen en önemli soru en çok para kazanılan ülkeler ve haklarındaki bilgilerdir. Her ülkenin ekonomik şartlarına göre bir maaş skalası vardır. Ekonomik durumlarına göre yaşam standartları ve maaşları farklı olan ülkeleri şu sıralama ile sıralayabiliriz.

En Çok Para Kazanılan Ülkeler

Ülkelerin Yıllık Gelir Miktarları

1 ) Fransa: Dünyanın 7. Gelişmiş ekonomisine sahip olan Fransa, hafta da 35 saat çalışarak ortalama olarak 28800 dolar yıllık gelir elde edebileceğiniz bir ekonomiye sahip. Yetkinliğinize göre bu rakam artabilir. Bu açıdan Fransa en çok para kazanılan ülkeler listesinde yer almaktadır.

2 ) İsveç: İskandinav ülkesi olan İsveç, dünyanın en zengin 6. Ülkesi olma özelliğine sahip. Yüksek maaşların ve yaşam standartlarının yer aldığı ülkede hafta da 40 saat çalışarak 29200 dolar yıllık gelir elde edebilirsiniz.

3 ) Kanada: Dünyanın üçüncü büyük petrol rezervine sahip olan Kanada, zengin ülkeler listesinde yer alıyor. Uranyum ve nikel bakımından da zengin olan ülkede haftada 32 saat çalışarak 29400 dolar yıllık gelir elde edebilirsiniz.

4 ) Avusturya: Tarihi özellikleri ile göz kamaştıran güzelliğe sahip olan bu küçük ülke de ekonomik refah oldukça üst düzeyde.  Hafta da 36 saat çalışarak 31200 dolar yıllık gelir elde edebileceğiniz Avusturya Avrupa’nın kalbinde yer alıyor.

5 ) Almanya: En büyük ekonomiye sahip olan Almanya, yüzde 50 vergi dilimine sahip bir ülke. Hafta da 40 saat çalışarak 31500 dolat yıllık gelir elde edebileceğiniz bir ülke olarak çok kazanabileceğiniz ülkeler içinde yer alıyor.

6 ) Avustralya: Petrol ve petrol ürünleri ihraç eden bir ülke olması ile bilinen Avustralya ‘da hafta da 36 saat çalışarak 31600 dolar yıllık gelire sahip olabilirsiniz.

7 ) İsviçre: Dünyanın zengin ülkelerinden biri olan İsviçre, ordusu olmadığı için savunma harcamaları da yapmamaktadır. Ekonomik refah düzeyi çok yüksek olan ve en çok para kazanılan ülkeler listesinde yer alan İsviçre’de hafta da 30 saat çalışarak yıllık 34150 dolar gelir elde edebilirsiniz.

Gelir Düzeyi Nelere Bağlıdır ?

Ülkelere göre yıllık gelir düzeyinde yapılan bu hesap bilgi birikiminize, donanımınıza, tecrübenize ve deneyiminize göre değişkenlik gösterir. Ortalama bir maaş üzerinden yapılan hesaplamalar genel olarak taban fiyatları içerdiği için daha fazla gelir elde edeceğinizi düşünebilirsiniz.

Anket doldurarak para kazanma

İşkur açık iş ilanları

Bu işe yorum yap