Ek iş Yaparak Para Kazanma

Gün gelmiyorki hayat biraz daha pahallansın herşeyin fiyatı artsın. İnsanlar giderek daha fazla maddi sıkıntı çekmeye başladılar. Bu durumda kişileri ek iş yapmaya zorluyor. Zaten 9-5 mesaili çalıştığınız bir işiniz olabilir. Ancak aşağıda yazdığımız iş fikirleri size ek gelir sağlayabilir.Siz de aşağıdaki ek iş para yaparak para kazanma yazımızı inceleyin ve kazanmaya başlayın.

Ek iş yaparak haftada 700 TL Para Kazanmak

Son aylarda içinde bulunduğumuz ekonomik zorluklardan ötürü çok kişi işsizlikle mücadele etmek zorunda kalsa da yapılabilir bazı ek işler bulunmaktadır. Her ek işi yapamayacak olsanız bile illaki aralarından bazıları sizin için uygun olacaktır. Aralarından kendinize uygun olanı seçebilirsiniz.

Kendinizi geliştirmeye yönelik şeyler yapmayı seviyorsanız ve insanlarla aranızda iletişim sorunu yoksa kolaylıkla haftalık bin liraya kazanmanızı sağlayacak ek işlerden birini yapmanız mümkündür. Tabii ki yapılan her işin kazancı aynı olmayacaktır, bazı işler daha fazla kazandırırken, bazı işler daha az kazandırabilir. Kazançların değişmesi bulunduğunuz konum gibi onlarcan sebepten değişebilir. Bazı evden yapılacak işler ile bunu yapmak mümün aşağıdaki yazıda nikah şekeri paketleyerek nasıl para kazanabileceğinizi bulabilirsiniz.

Evde Nikah Şekeri Paketleme işi

Moto Kurye işi yaparak para kazanabilirsiniz

Bir diğer ek iş yaparak para kazanma yolu moto kuryelik. Bir motosiklet ehliyetine sahipseniz ya da elektrikli olan motorları (ehliyet gerekmiyor) kullanabiliyorsanız neredeyse her il veya ilçede moto kurye aranan iş yerlerinden birine başvurabilirsiniz. Moto kuryeler günlük olarak genelde 90 ila 150 TL arası para kazanmaktadırlar. Trafikte olmak biraz riskli olsa da kazancı muhtemelen size yetecektir. Moto kurye ilanlarına ulaşıp başvurmak istiyorsanız Kariyer.net, Indeed, Sahibinden, Yenibiris gibi siteler üzerinden iş bularak başvurunuzu yapabilirsiniz. Ayrıca bu sitelerden size yakın olan işyerlerini bulabilirsiniz.

Özel ders vererek ek gelir elde edebilirsiniz

Eğer bazı derslerde eğitim verebilecek kapasiteniz varsa özellikle İngilizce, matematik, kimya, fizik, biyoloji gibi dersler hakkında detaylı bilgilere sahipseniz ve bunları öğretebilirseniz özel ders verebilirsiniz. Özel ders vererek 2-3 öğrenci bile olsa haftalık olarak 700 TL civarında para kazanmanız mümkün olacaktır. Özel ders vermek basit şartlarda en kolay ve stresi az olan iş olarak da dikkat çekmektedir. Özel ders vermek için çevrenizde bulunan insanları haberdar edin ve internette bulunan bazı forumlarda özel ders verdiğinizi belirtin. Bunları yaparsanız öğrenci bulmanız kolaylaşacaktır.

Bu konuda detaylı bilgiler verdiğimiz 2 adet yazımız mevcuttur aşağıdaki yazıları okuyabilirsiniz.

Özel Ders Vererek Para Kazanma

Online Özel Ders vererek Para kazanın

Mağaza ve Kafe Personeli olarak ek gelir elde edin

Mağaza ve kafeler neredeyse sürekli olarak çalışanlarını değiştirirler. Bunun sebebi çalışan kişinin uyumsuz olması veya çalışan kişiye bu işin ağır gelmesidir. Bu tür yerlerde genel olarak part-time yani günün yarısında çalışan kişiler bulunmaktadır. Bu yerlerde sürekli çalışan arandığından dolayı iş bulmak çok zor olmayacaktır. Ancak insanlarda anlaşmak veya sürekli birilerinin peşinde koşmak sizi yorabilir.

Mağaza ve kafe gibi yerlerde günde 8-9 saat çalışarak haftada 700 TL kolaylıkla kazanmanız mümkündür. Genelde mağaza ve tezgahtarlık işleri prim verne sektörlerdir. Aşağıdaki yazımızda Prim veren sektörleri detaylı olarak inceledik. Yazımıza göz atabilirsiniz.

Prim Veren Sektörler

Taksi Şoförlüğü Yaparak para kazanabilirsiniz.

Ülkemizin neresinde olursanız olun taksi şoförü olmak yalnızca birkaç saatinizi alacaktır. Taksi sahipleri sürekli olarak şoför aramaktadırlar. Eğer taksi şoförü olmak istiyorsanız yakınlarınızdaki birkaç taksi durağını arayarak iş aradığınızı söylemeniz yeterli olacaktır. Fakat taksi şoförlerinin gelirlerinin düzenli olmadığını belirtmekte fayda var. Çünkü çoğu taksi şoförü çalıştıkları saat kadar para alırlar. Ancak haftalık 700 lira kazancı kolaylıkla çıkarabileceğinizi düşünüyorum. Bu işi yapmak için sahip olmanız gereken zorunlu şey ehliyettir. Bundan ayrı olarak taksicilik yapacağınız bölgeyi iyi bilmeniz sizin ve müşterinin açısından iyi olacaktır. Ayrıca sicil kaydınızın da temiz olması önemlidir.

Aşağıdaki yazımızda taksi şoförü olmak için gerekenleri detaylı olarak ele aldık. Yazımızı okuyabilirsiniz.

Taksi Şoförü Olmak İçin Gerekenler

Bu işe yorum yap