Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler Hangileridir?

Burada yer alan az sermaye ile yapılabilecek işler sayesinde, yüksek sermaye gerektirmeyen veya sermayesiz iş fikirleri hakkında bilgi alabileceksiniz. Başarılı bir işe başlamak için yüksek sermayeler ayırmaya gerek bulunmamaktadır. Yaratıcı iş fikirleri sayesinde, küçük bütçeler ile başarılı sonuçlar almak mümkündür.

Yüksek Sermaye Gerektirmeyen, Az Sermaye İle Yapılabilecek İşler

Bebek ve Doğum Fotoğrafçılığı

Bu kategoriye dahil olan işlerin başında; bebek ve doğum fotoğrafçılığı yapmak yer alıyor. Son yıllarda gerek sosyal medyanın etkisi gerekse de çeşitli faktörler sebebiyle öne çıkan bu iş biç

bebek ve düğün fotoğrafçılığı

Bebek ve doğum fotoğrafçılığı

imi, sosyal medya üzerinden rahatlıkla duyurulabilir ve müşteri ağının genişletilmesine elverişli bir iş.

Mantar Yetiştiriciliği

Az sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alan mantar yetiştiriciliği, ülke genelinde talebin yüksek olduğu ve küçük bütçeler ile gerçekleştirilmesi mümkün bir iş yöntemidir. Farklı türde mantarların yetiştirilmesi için küçük çapta tesisler başlatabilir ve kısa bir süre içerisinde maliyetinizi çıkararak, kar elde etmeye başlayabilirsiniz.

Yeşil Temizlik Hizmetleri

Birçok firma temizlik hizmetlerine ihtiyaç duyar. Temizlik işleri, ticarette en çok para kazandıran işler arasında yer alır. Son yıllarda ise bu branştaki işletmeler, kendi içerisinde farklı yapılara ayrılmaya başlamıştır. Bu yapılardan bir tanesi ise yeşil temizlik hizmeti sunan firmalardır. Bu firmalar, çevreye dostu ürünler kullanarak temizlik operasyonlarını gerçekleştirmektedir.

Danışmanlık hizmetleri

Danışmanlık hizmetleri

Danışmanlık Hizmetleri

Danışmanlık hizmetleri, küçük sermayeler ile yapılabilecek işler arasında yer almaktadır. Kazanç sınırı olmayan ve sunulan danışmanlığa göre oldukça ciddi gelirler elde edilmesine imkan sunan bu işte, başlangıçta internet üzerinden, maliyetler düşürülerek, yapılması mümkün olmaktadır.

Sosyal Medya Butikleri

Instagram gibi sosyal ağlarda oluşturacağınız butikler ile sayesinde dropshipping olarak adlandırılan yöntem sayesinde ürün satışı yapabilir ve yüksek sermayelere gerek duymadan, kazanç oluşturabilirsiniz.

VİOP İşlemleri

VİOP İşlemleri

VİOP İşlemleri

Açılımı Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası olan VİOP’ta; döviz, altın, hisse senedi gibi pek çok farklı yatırım aracı üzerinden işlem yaparak, kar elde etmek mümkündür. Bu alanda yayınlanan online rehberler ile işin temellerini hızlı bir biçimde kavrayabilir ve piyasalar üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Catering Hizmeti

Küçük sermaye ile yapılabilecek işler arasında yer alan Catering Hizmeti, küçük çapta dükkan oluşturularak başlanması mümkün olan bir yatırım çeşididir. Birçok köklü Catering firması, ilk olarak düşük sermayeler ile küçük çaptaki operasyonlar ile bu hizmetleri vermeye başlamıştır. Özellikle de yemek yapmaktan keyif duyuyorsanız, küçük bir sermaye ayırarak Catering Hizmeti verebilirsiniz.

Minyatür Bahçecilik

Minyatür bahçeler ve teraryumlar, son yıllarda giderek popülerleşmeye başlamıştır. Özellikle de bahçe işleri ile uğraşmak ve birbirinden güzel bitkileri yetiştirmekten keyif alıyorsanız, bu yatırım tam da size göre olacaktır. Bu ilgi alanınızı iyi bir satış yeteneği ile pekiştirebilirseniz; gerek büyük çaplı işler, gerekse de daha küçük çaptaki, kişiye özel işler alabilmeniz mümkündür. Tüm bu işler için geniş alanlara, başka bir deyişle yüksek sermayeye ihtiyacınız olmayacaktır. Girişimciliğe atılmak isteyen, ancak yüksek sermayeler bulamayan kişiler için minyatür bahçecilik hizmetleri, iyi bir seçim olacaktır.

Tasarım Takı

Yatırımdan ziyade, ek gelir olarak düşünülebilecek takı tasarımı, sosyal medAz Sermaye İle Yapılabilecek İşler Hangileridir?yanın etkili kullanımı; iyi bir pazarlama ile iyi sayılabilecek düzeyde kazançlar getirebilecek bir iştir. Yatırım masrafı açısından değerlendirilirse, listeye bahsedilen diğer yatırımlara kıyasla takı tasarımı, en az sermayeye ihtiyaç duyulacak yatırım türü olacaktır. Bu işe başlamak için gereken tek şey, takı tasarım malzemeleri olacaktır. İşinizi yapabilmek adına dükkan, mağaza benzeri bir mekan oluşturma zorunluluğunun bulunmaması, özellikle de ev hanımları için bu işi mümkün kılmaktadır. Online pazarlama rehberlerinden faydalanarak, iyi satışlar elde etmek mümkün olacaktır.

 Network Marketing/Evden Eve Pazarlama/Katalog Üzerinden Satış

Yukarıda sayılan üç isim de, aslında tek bir işi ifade ediyor. Özellikle ev hanımlarına tavsiye edilen bu az sermaye gerektiren iş modelinde, yapmanız gereken; katalog üzerinden satış yaparak, prim kazanabileceğiniz firmaları bulmaktır. Bu firmaların başında; Avon, Tupperware, Amway ve Farmasi gibi markalar gelmektedir. Bu köklü firmaların yanı sıra, küçük bir araştırmayla bu satış çeşidini sunan pek çok firmaya ulaşmanız mümkündür. Bu iş için de yüksek bir sermayeye ihtiyaç duyulmamaktadır.

Bu işe yorum yap