Açık Parfüm İşi

Açık Parfüm İşi

Açık parfüm işi günümüzde her geçen gün yaygınlaşan bir kullanım oranına sahiptir. Özellikle kalıcılığı ile dikkatleri üzerine çeken açık parfümler neredeyse orjinal parfümleri aratmıyorlar. Ayrıca orjinal parüfmleregöre daha uygun bir fiyat skalasına sahip olan açık parfümler kısa sürede ve ucuz fiyata sahip olunabilirliği ile bir çok insan tarafından tercih edilmektedir.

Açık parfümler kokusu ve kalıcılığı dışında sağlığa uygunluk açısından hiçbir problem teşkil etmemektedir. Fakat sağlık bakanlığı onaylı açık parfümleri kullanmakta fayda var. Çünkü sağlık bakanlığının onayından geçmiş olan açık parfümler hem kalite hem de sağlık açısından diğer açık parfümlere göre daha üstündür. Çünkü daha hijyenik ve daha konforlu alanlarda oluşturuşmaktadırlar. Özellikle laboratuvar alanlarında üretilen açık parfümlerin hemen hemen hepsi sağlık bakanlığı onaylıdır. Tüm bunların yanında işlerinde uzman kimyagerler tarafından geliştirilmektedir. Bu yüzden açık parfüm alırken iyice araştırma yapmanızda fayda vardır.

Türkiye’de bir sürü açık parfüm markası bulunuyor. Kimi parfüm markası ün salmış ve kurumsallaşıyorken kimileri ise açık parfüm işine yeni girmiş küçük işletmelerdir. Yine de Türkiye’de bir çok açık parfüm bayiliği veren işletme vardır. Açık parfüm bayiliği almak için kafanızda bir iş modeli oluşturmalısınız. Özellikle bayilik alacağınız şirketi iyice araştırmanız gerekiyor. Tüm bunların yanında şirket açmanız gerekiyor. Ayrıca dükkan kiralamanız ve reklam yapmanız da şarttır.

Gerekli belgeler nelerdir?

  • Kimlik kartı
  • Sabıka kaydı
  • İkametgâh belgesi
  • Vesikalık fotoğraf
  • Vergi numarası
  • Kimlik beyannamesi
  • Tapu belge fotokopisi
  • Vergi tabelası

Açık parfüm bayiliği veren firmalar

Eyfel Parfüm

Eyfel Parfüm 2008 yılında faaliyete geçen bir açık parfüm firmasıdır. İlk olarak İstanbul’un Üsküdar ilçesinde açık parfüm işine başlayan Eyfel Parfüm satış hacmini arttırarak Kocali’de bir fabrika kurmuştur. Türkiye’nin bir çok şehrinde de bayiliği bulunmaktadır.

Eyfel Parfüm’e başvuru yaparak oldukça düşük maliyetle kendi işinizi kurabilirsiniz. Eyfel Parfüm’e başvuru yapmak için bir form doldurmanız gerekiyor. Doldurduğunuz bu form bulunduğunuz bölgedeki sorumlu tarafından incelendikten sonra sizinle iletişime geçecektir.

Loris Parfüm

Açık parfüm markalarında ün salmış bir diğer işletme ise Loris Parfüm’dür. Loris Parfüm sadece açık parfüm satmayıp, duş jeli, roll-on, deodorant, vücut spreyi, araba kokuları gibi birçok ürün de satmaktadır. Loris Parfüm’ün hem yurt içinde hem de yurt dışında bir çok bayiliği bulunmaktadır. Loris Parfüm’den bayilik alarak kendi işinizi kolaylıkla kurabilir ve kısa süre içerisinde maliyetlerinizi amorti edecek şekilde satış yapabilirsiniz.

Loris Parfüm’den bayilik almak için 10 bin TL ödeme yapmanız gerekiyor. 10 bin TL’nin içinde dükkan masrafları ve şirket açmak için gerekli olan tüm maliyetler yoktur. 10 bin TL sadece bayilik almak için ödemeniz gereken tutardır. Loris Parfüm’e başvurmak için doldurduğunuz form incelenirken bulunduğunuz bölgeye göre değerlendirilmektedir. Satış yapamayacağınız bir bölgede olduğunuzu düşünen sorumlular başvurunuzu kabul etmeyebilirler. Bu yüzden bulunduğunuz bölge ve o bölgedeki nüfus yoğunluğu önemli bir etkendir.

Bargello Parfüm

Bargello Açık Parfüm işi ilk faaliyetine 1950 yılında Bursa ilinde başlamıştır. Yani köklü bir açık parfüm şirketi diyebiliriz Bargello Parfüm için. Yıllar geçtikçe işin büyüten Bargello Parfüm, Türkiye’nin diğer şehirlerinde hatta yurt dışında bile bayilik kurmuştur. Bargello Parfüm’e başvuru yapmak için bir form doldurmalısınız. Fakat diğer açık parfümlerinin yanı sıra Bargello Parfüm sizden işi yapacağınız dükkanın en az 10 metrekare olmasını isteyecektir. Aksi takdirde Bargello Parfüm’den bayilik alamıyorsunuz. En köklü açık parfüm markası olan Bargello satış konusunda en çok kar marjına sahip olan açık parfüm işi şirketidir.

Torku bayilik işi için buraya tıklayınız.

İşkur açık iş ilanları için buraya tıklayınız.

Bu işe yorum yap