2020 Etkili Ürün Pazarlama Nasıl Yapılır ?

Merhabalar 1İŞKUR ailesi. Yine işinize yarayacak kişisel gelişiminizi top seviyeye ulaştıracak bir yazı ile karşınızdayız Etkili Ürün Pazarlama nasışl yapılır? İnternet dünyasında yaptığımız uzun araştırmalar sonucunda yeni makalemizi sizinle paylaşıyoruz. Sitemiz iş fikirleri, evde ek gelir elde etmek, evden para kazanma gibi konularda size yol göstermeye devam ediyor. Herkes bir yatırım yaoabilir iş kurabilir. Bu iş hizmet sektöründe olursa şayet ürünüzü iyi pazarlamanız gerekir. Çünkü rakipleriniz vardır, rekabet yüksektir karlarınız düşüktür. Ancak doğru pazarlama teknikleri ile rakiplerinizi alt üst edebilirsiniz. Yazımızın detaylarına geçecek olursak;

Ürün pazarlamanın nasıl yapılacağı, hedef kitlenin özelliklerine göre yanıt verilmesi gereken bir sorudur. Hedef kitlenin özellikleri göz önüne alınarak nasıl bir ürün pazarlama planı izleneceği konusunda plan yapılmalıdır. Hedef kitlenin ilgisini çekebilecek özellikler ön plana çıkarılmalı, kullanıcıların sizin ürününüzün reklamını yapması sağlanmalıdır.

etkili ürün pazarlama

Ürün Pazarlamada Basitlik Kuralı

Basitlik kuralına göre ürün pazarlama, sade ve öz olarak içerik bilgisi verilmesini kapsamaktadır. Ürünün tanıtımı, pazarlama konusunda en önemli unsurdur. Dolayısıyla pazarlama amaçlı reklam hareketlerinde karmaşıklık, kitlenizin uzaklaşmasına neden olacaktır. sadece ürün bilgisini az ve öz şekilde vermeniz, kullanıcıların ürününüzü benimsemesine yardımcı olacaktır. ayrıca ürün, kendi reklamından çok kullanıcı reklamları ile yayılır. Bu nedenle ürününüzün çalışma prensibini kitlenizin anlayacağı şekilde, basit bir şekilde anlatmanız, reklamınızın daha hızlı yapılmasını sağlayacaktır. Basitlik kuralı, ürününüzün ve ürün özelliklerinin daha hızlı yayılmasını, kullanımının anlaşılmasını sağlar.

Ürün Pazarlamada Mizah Kullanımı

Pazarlama aracı olarak mizah kullanmak, marketing stratejileri içinde en hızlı yayılan reklam kampanyası stratejilerini içermektedir. İşin içine giren eğlence, insanların daha fazla dikkatini çeker. Bu nedenle, hedef kitlenize uygun zekice esprilerle ürün pazarlama konusunda en iyi sonuçlara ulaşabilirsiniz. Ancak mizahın dozu ve şekli oldukça önemlidir. İrrite edici, küçük düşürücü ya da zeka seviyesine uygun olmayan türde kullanılan mizah, kişilerin ürününüzden soğumasına da neden olabilmektedir. Mizahı pazarlamada kullanmak, özellikle küçük işletmeler tarafından çok başvurulan bir yöntemdir. Araştırmalara göre mizah içerikli reklamların %60’ı küçük işletmeler tarafından üretilmektedir. Özellikle samimiyet, doğallık ve hızlı paylaşım, mizah içeriklerinin yayılmasını hızlandırmaktadır.

Ürün Pazarlamada İnteraktif Seçenekler

İnteraktif pazarlama ürünleri, tıklama ve dönüşüm oranlarında hızlı değişimlere neden olmaktadır. bu tür içerikler tıklanmalarda %50, dönüşümlerde %40 avantaj sağlamaktadır. Dolayısıyla tıklanma sayıları konusunda rakiplerinizden %50 daha önde olmanız, reklamlarınız ve pazarlama stratejileriniz açısından önemli bir gelişme olacaktır. İnteraktif seçenekler,video, gif, animasyon ve grafiklerden oluşmaktadır. İnteraktif content marketler, bu konuda size yardımcı olacaktır. Ayrıca ürünlerin kendi internet adreslerinin olması, bu adreslerde kullanıcılara bazı testler yapılması da ürününüzün hızla yayılmasına neden olacaktır.

Ürün Pazarlamada Sürpriz Etkisi

Hedef kitleye sürprizle hitap etmek, tüm marketing içeriklerinin en güçlü unsurlarında arasında yer almaktadır. Ürün inografinizde içeriğinize duygu eklenmesini sağlayacak, aynı zamanda kullanıcıları heyecanlandıracak sürpriz unsuru, marka videolarınızda kendini gösterebilir. Bunu marka tanıtımlarınızda çekiliş yaparak, kullanıcılara ürün hediye ederek yapabilirsiniz. Bu sayede kullanıcılar hem ürünü test eder, hem de ürün reklamınız yayılır. Ayrıca kullanıcı testlerinden elde edeceğiniz görüşleri sitenizde değerlendirmeye almanız, hızlı bir özeleştiri açısından da önem taşımaktadır. Bu sayede ürününüzde kullanıcıların sevmediği durumlar varsa bunların düzeltilmesini sağlayabilirsiniz. Ayrıca tester gönderme şirketleri ile anlaşarak, ürününüzün Türkiye’nin dört bir yanında kullanılarak test edilmesini sağlayabilirsiniz.

Ürün Pazarlamada Gerçeklik Etkisi

Pazarlamada şeffaflık ve gerçeklik, zor olsa da en hızlı sonuç veren pazarlama stratejileri arasındadır. Ürününüz ile ilgili doğru olmayan bir bilgi vermeniz ya da var olan bilgiyi açıklama fırsatınız varken saklamanız halinde, insanların güvenini kaybedersiniz. Eğer birden fazla ürün pazarlamasında görevli iseniz ya da şirketiniz birden fazla ürününün üretiminde söz sahibi ise, güvensizlik tüm ürünlere yayılır. Bu nedenle ürününüzün içeriğini doğru bir şekilde açıklamanız, açıkladığınızda sorun olmayacak bir ürün içeriğine sahip olmanız önemlidir. Ürün bilgileriniz, konsantre şeklinde verilmelidir. Ortalama bir tüketici, içeriğin sadece %10.4’üne dikkat eder. Bu nedenle ürün pazarlamada doğruluk ve kısa bilgilendirme, ürün içeriğinde önemli yer tutar.

 

Yazımızda olabildiğince güncel yöntemler genel geçer kurallar ile sizleri bilgilendirmeye çalıştık. Sitemizdeki diğer yazılarımızı incelemek isterseniz yukarıdan kategori seçip ilgili kategori yazılarımızı okuyabilirsiniz. Aynı zamanda aşağıya birkaç yazı bırakıyorum. Sizin gibi girişimci ruhlu kişilere faydası olacağını düşündüğüm yazılar. Herkese hayatta kolaylıklar dilerim.

En çok para kazanılan ülkeler

Sermayesiz iş kurmak

Hangi iş ne kadar kazanıyor?

Kadınlar için iş teşvikleri

Etiketler:

Bu işe yorum yap